GENÇLER ARASI TİYATRO YARIŞMASI

Yarışma, gençlerimizin geleneksel sanatımızın dalı olan tiyatroya sahip çıkmaları, kendi yazdıkları senaryolar ile sahne performanslarını sergileyebilecekleri bir platform oluşturmak için düzenlenmektedir. 14-29 yaş aralığındaki gençlerimiz ‘Vatan Sevgisi’ konusunda yazdıkları oyunları ile komedi veya dram dalında yarışmaya katılabilirler. Yarışmanın başvuruları: 2018 Aralık-2019 Ocak tarihlerinde alınacak olup yarışma; İl, Grup ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada icra edilecektir. En az 3 en fazla 15 oyuncu sınırı bulunan yarışmaya katılımlar gençlik merkezleri üzerinden yapılmaktadır.


 
GENÇLER ARASI TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI
Yarışma, gençlerimizin bin yıllık kültürümüz olan Türk Müziğine sahip çıkmaları amacıyla düzenlenmektedir. 18-23/24-29 bay ve bayan solo ses ve Özgün Yorumlama olmak üzere toplam 5 kategoride gerçekleştirilen yarışmada gençlerimiz; Türk Halk, Türk Sanat ve Geleneksel Türk Müziği dallarından eserler seslendirmektedir. Özgün Yorumlamada ise kültürümüze ait bir parça günümüz müzik anlayışı ile tekrar yorumlanmaktadır. Yarışmanın başvuruları: 2018 Aralık-2019 Ocak tarihlerinde alınacak olup yarışma; İl, Grup ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada icra edilecektir. Yarışmaya katılımlar gençlik merkezleri üzerinden yapılmaktadır.


 
GENÇLER ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI
Yarışma, gençlerimizin geleneksel sanatımızın önemli bir dalı olan şiire sahip çıkmaları amacıyla düzenlenmektedir. 14-17/18-25 bay ve bayan olmak üzere 4 kategoride icra edilen yarışmada gençler ‘Anne-Baba’ sevgili şiirleri yorumlamaktadır. Yarışmanın başvuruları: 2018 Aralık-2019 Ocak tarihlerinde alınacak olup yarışma; İl, Grup ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada icra edilecektir. Yarışmaya katılımlar gençlik merkezleri üzerinden yapılmaktadır.


 
GENÇLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Yarışma, gençlerimizin genel yetenek, genel kültür ve çeşitli alanlara olan ilgilerini artırmak ve kendilerine olan özgüvenlerini göstermelerine fırsat vermek amacıyla düzenlenmektedir14-17/18-25 yaş olmak üzere 2 kategoride icra edilen yarışmada gençler 3’er kişilik ekipler ile yarışmaya katılabilmektedir. Yarışmada gençlere; genel kültür, tarih, coğrafya, vatandaşlık, anayasa, sayısal mantık, spor kültürü, görsel sanatlar, müzik ve güncel konularından sorular sorulmaktadır. Yarışmanın başvuruları: 2018 Aralık-2019 Ocak tarihlerinde alınacak olup yarışma; İl, Grup ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada icra edilecektir. Yarışmaya katılımlar gençlik merkezleri üzerinden yapılmaktadır.


 
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
“Kocatepe’den Dumlupınar-Zafertepe’ye, Bağımsızlığa Giden Yolda” adlı kutlamalar gençlerimizin tarihi, milli ve manevi duygularını perçinlemek amacıyla 25-30 Ağustos 2019 tarihlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya-Kocatepe’de düzenlenecektir. 25 Ağustos’ta Afyonkarahisar’daki program, Afyonkarahisar ve Kütahya’dan gelen 1.000 kişinin iştirakiyle, Kocatepe’deki program ise 10 bin genç ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilecektir. Proje Dumlupınar Şehitliği’nin ziyaret edilmesi ve aziz şehitlerimiz için dualar edilmesiyle başlayacak, Zafertepe’de düzenlenecek resmi tören ile devam edecek ve Zafertepe Tören Alanı’nda yapılacak kutlamalar ile sona erecektir.


 
GENÇLER ASLAN UNUTMAZ
15 Temmuz'daki hain FETÖ darbe girişiminin gençlerimizce unutulmaması, gençlerin darbe izlerini yerinde görmesi ve 15 Temmuz'un kahraman gazileri ile bir araya gelmesi amacıyla "Gençler Asla Unutmaz" projesi düzenlenmiştir. 15 Temmuz’un yıldönümünde yapılan proje kapsamında; Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığı, TBMM, Taceddin Dergahı, Ulucanlar Cezaevi, Hacıbayram-ı Veli Camii ve Anıtkabir ziyaretleri gerçekleştirilmektedir.