Engelli Gençler Kampı
Engelli kamplarımızın hedefi, engelli gençlerimizin sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamaktır. Projenin amacı Engelli gençlerin, sosyal açıdan kendilerini geliştirebilecekleri ve eğlenebilecekleri sıcak bir yuva oluşturmaktır.

 
Ekolojik Tarım ve Hayvancılık Kampı
Köy hayatından hızlı bir kopuş yaşayan ve bununla birlikte tarım ve hayvancılıktan uzaklaşan gençlerin, yeniden tarım ve hayvancılığa özendirilmesi, kentlerde köy hayatını merak eden ve özlem duyan gençlere imkân sağlanması ve ekolojik tarım ve hayvancılık konusunda gençlerde farkındalık uyandırılması amacıyla düzenlenmektedir.
Proje 18-24 yaş aralığındaki, büyükşehirlerde doğup yaşayan ve köy hayatı hakkında bilgisi olmayan ancak bu hayata ilgi ve merak duyan bütün gençleri kapsamaktadır.

 
Anne-Kız Kampı
Anne ve çocukları arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla Anne-Kız kampları düzenlenmektedir. Teknolojiden uzak günlük hayatın monotonluğundan uzakta annelerin kızlarıyla daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak projenin amacını oluşturmaktadır.


 
Baba-Oğul Kampı
Baba ve çocukları arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla Baba-Oğul kampları düzenlenmektedir. Teknolojiden uzak günlük hayatın monotonluğundan uzakta babaların oğullarıyla daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak projenin amacını oluşturmaktadır.

 
Üstün Yetenekliler Kampı
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Bilim ve Sanat Merkezinde eğitim hayatını sürdüren üstün zekâlı öğrenciler için düzenlenmektedir. 
Kampa katılan gençler için İnovasyon fikirleri istasyonu, Kampta Makine Teknolojileri, Oyun Programlama ve Edebiyat Söyleşileri ve uzman kişilerin tecrübelerinden yararlanma imkânı sağlanmaktadır. Kamp süresi boyunca  “Python Programlama Dili” adlı eğitim ile gençlere kampta bir programlama dili verilmektedir.