‘’BU ÖNEMLİ VE KRİTİK SÜRECİ EN GÜZEL ŞEKİLDE ATLATACAĞIZ’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin koronavirüsle mücadele sürecini güçlü bir şekilde yönettiğini belirterek, "İnşallah bu süreci Sayın Cumhurbaşkanı'mızın önderliğinde Bilim Kurulu'muzla, kurum kuruluşlarımızla, sivil toplumumuzla ve milletimizin her ferdiyle, büyüğüyle küçüğüyle, sporcusuyla sanatçısıyla, ilim erbabıyla her kesimiyle en güzel şekilde atlatacağız" dedi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK MERKEZLERİNDE ‘KORUMALI MASKE’ ÜRETİMİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 ilde 81 gençlik merkezinde, koronavirüs salgınına karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanları için korumalı maske üretimine başlandı. Maskelerin üretildiği merkezlerden biri olan Ankara’daki Keçiören Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, maskelerin tanıtımını yaptı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN KULÜPLERİ RAHATLATACAK KARAR: ‘’STADYUM VE SPOR SALONLARINDAN KİRA ALINMAYACAK’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ertelenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri içerisinde bulunan ve gelirini yalnızca bu karşılanmalardan, organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerden kira bedeli alınmayacağını duyurdu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TOKYO 2020 AÇIKLAMASI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesi kararını, “Sporcularımızın, spor camiamızın hiçbir kayba maruz kalmaksızın, daha güçlü bir şekilde olimpiyatlarda ve ertelenen tüm spor müsabakalarında iddialarını en güzel şekilde ortaya koyacaklarına inanıyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

  Haberi Oku

  YURTDIŞINDAN GELEN 11 BİN 269 VATANDAŞIMIZ, 23 İLDE KYK YURTLARINDA MİSAFİR EDİLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurtdışından gelen 11 bin 269 vatandaşımızın, 23 ilde bulunan 36 KYK yurdunda karantina altında bulunduğunu açıkladı.

  Haberi Oku

  FUTBOL, BASKETBOL, VOLEYBOL VE HENTBOLDA LİGLER ERTELENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinde müsabakaların durdurulduğunu açıkladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN 18 MART MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105'inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

  Haberi Oku

  KAMUOYUNA DUYURU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Umre’den dönen vatandaşların Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara ve Konya’daki bazı yurtlarda gözlem altına alınmalarına ilişkin bir açıklama yaptı.

  Haberi Oku

  UMRE’DEN DÖNEN VATANDAŞLAR KYK YURTLARINDA MİSAFİR EDİLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Koronavirüs (Kovid-19) ciddi bir salgın ve bununla ilgili mücadele hem zaruri bir takım durumları ortaya koymayı hem de bu zaruri kararları da acil bir şekilde zaman zaman almayı gerektiriyor" dedi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, KORANAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ AÇIKLADI

  Koronavirüs ile ilgili yeni önlemleri kamuoyu ile paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimiz ve sporcularımız başta olmak üzere, bütün vatandaşlarımız için 7 gün 24 saat tetikte olmaya devam edeceğiz" dedi.

  Haberi Oku

  24 VAKIF ÜNİVERSİTESİYLE DAHA PROTOKOL İMZALADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı uluslararası seviyede başarı kazanan elit sporcuların vakıf üniversitelerinde tam burslu okuyabilmesiyle ilgili 24 vakıf üniversitesiyle daha protokol imzaladı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN “KORONAVİRÜS” ÖNLEMLERİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mart - Nisan aylarında kota müsabakalarına yönelik olmayan 80'den fazla yurt içi ve dışındaki organizasyonu ertelediklerini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, maçların seyircisiz oynanmasının gündemde olmadığını söyledi.

  Haberi Oku

  “ENGELLİ SPORCULARIMIZIN BAŞARILARIYLA İFTİHAR EDİYORUZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, engelli gençlerin hayatlarını kolaylaştırmak için her türlü çabayı gösterdiklerini ifade ederek, bakanlık olarak engelli gençlerin spora yönlendirilmesini önemsediklerini vurguladı.

  Haberi Oku

  MİLLİ SPORCULARA BURS VERECEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN SAYISI 50'YE ÇIKIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, başarılı milli sporculara yüzde 100 burs veren vakıf üniversitesi sayısının artacağı müjdesini vererek, “Birinci eğitim döneminde vakıf üniversiteleriyle ilgili bir anlaşma yaptık. 28 vakıf üniversitesi, başarılı milli sporculara yüzde 100 burs verecek. Perşembe günü yeni bir protokolle 28'i 50'ye çıkarıyoruz” dedi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONU FENERBAHÇE’Yİ TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, basketbolda Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanan Fenerbahçe Öznur Kablo’yu kutladı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER