GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NUN “10 KASIM” MESAJI

10.11.2018
10.11.2018

“Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı ve İstiklal Harbi'mizin başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, 80. vefat yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. 

Büyük milletimizle omuz omuza verdiği Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesi sebebiyle, hatırası bu ülkenin hafızasında daima diri kalacaktır. Onun mirasına sahip çıkmanın hakiki yolu; Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealini, sonuna dek sürdürmekten geçmektedir. Bu şuurla attığımız bütün adımlar, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin geleceğini omuzlayacak "yükselen yeni nesil" içindir. 

Gazi Mustafa Kemal’in geleceğe ışık tutan “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklı olanını severim” sözüyle işaret ettiği örnek sporcularımızla, Türk sporunu dünyanın en üst sıralarına taşıma gayretimiz de devam edecektir.

Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizin gözlerindeki ışıktan aldığımız güçle, 2023 hedeflerimize doğru inançla yürümeye devam edeceğiz.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan müdafaasında canını siper eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU
Gençlik ve Spor Bakanı