GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NUN YENİ YIL MESAJI

31.12.2018
31.12.2018

“Birlikte pek çok sevinci ve heyecanı yaşadığımız 2018 yılını geride bıraktık ve yeni umutlarla 2019 yılına giriyoruz. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, geride bıraktığımız yıl boyunca ülkemize, gençlerimize ve Türk sporuna yeni açılımlar kazandıran pek çok faaliyet gerçekleştirdik. Hedefimiz, 2019 yılında da, gençlerimizin yüzlerini güldürecek ve ülkemize yeni sportif başarılar kazandıracak çalışmalara imza atmak olacak.  Ülkemizin demokrasideki ve ekonomideki gelişmesini çok daha ileri mesafelere taşıyacağız. Gençlerimizin güvenli yarınları için hiçbir fedakârlıktan geri durmayacağız.

Dünyanın vicdanı ve aklı olma mücadelesi veren ülkemizin en kıymetli varlığı hiç şüphesiz gençliğimizdir. Daha güzel bir Türkiye ve dünyanın güvencesi olan bu gençlik, yalnız ülkemizin değil bütün insanlığın selameti için bilgi ve düşünce üreten, her insanın ve canlının hukukunu adalet ve merhamet ekseninde gözeten idealist bir gençliktir. 

Türkiye’nin aklı, kalbi, vicdanı olan gençlerimizin en iyi imkânlara sahip olması için var gücümüzle çalışırken, onların da bir önce bütün üretim süreçlerinde sorumluluk almalarını, sevgi ve kardeşliğin dilini zenginleştirmelerini diliyoruz. Bu çerçevede ayrıca bütün gençlerimizi Bakanlık olarak ilan ettiğimiz 2019 Gönüllülük Yılı kapsamında, bir gönüllülük faaliyetine katılmaya davet ediyorum.

Merhum Ali Fuat Başgil, “Akıllı insan zamanı nasıl harcayacağını değil, nasıl değerlendireceğini düşünür. Zira kaybedilen bir saniyeyi, dünyanın bütün hazineleri geri getiremez” diyor. Ben de merhum hocamızın bu tavsiyesinden yola çıkarak gençlerimize zamanı doğru kullanmalarını, onun kıymetini bilmelerini tavsiye ediyorum. 2019 yılının gençlerimizin çok daha fazla hayal kurdukları, okudukları, araştırdıkları ve ürettikleri bir yıl olması en büyük arzumuzdur.

Değerli gençlerimizin bir yandan beden sağlıkları için spor yaparken; diğer yandan zihin dünyalarını zenginleştirmek için kelimelerin gücünden istifade etmeleri gerekiyor. Bu doğrultuda biz onların sporla, bilimle, sanatla iç içe bir hayat sürmeleri için gereken bütün imkânları kendilerine sağlama gayreti içindeyiz. Yurtlarımız, Gençlik Merkezlerimiz, Gençlik Kamplarımız ve spor tesislerimizle gençlerimizin yeni yılda da hayatlarını kolaylaştırmaya ve renklendirmeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki Türkiye’nin çocukları ve gençleri ne kadar mutlu ve başarılı olursa, Türkiye’nin yarını da aynı ölçüde aydınlık ve parlak olacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettikleri 2023 hedeflerine bir adım daha yaklaşmanın heyecanıyla, kutlu yürüyüşümüze 2019’da da aşkla, inançla devam edeceğiz. 

Bu duygularla, 2019 yılının milletçe birlik ve dirliğimizin kaim olduğu, dünyada adaletin ve sevginin hüküm sürdüğü, mazlum coğrafyalarda akan gözyaşının son bulduğu güzel bir yıl olmasını temenni ediyor, aziz milletimizi sevgi ve saygıyla selâmlıyorum.”

Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU
Gençlik ve Spor Bakanı