GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NUN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” MESAJI

29.10.2018
29.10.2018

“Vatanın istiklalini ve istikbalini daima candan aziz bilen büyük Türk Milleti, 95 yıl önce memleketi işgal altından kurtarmak için üstün fedakârlık ve azimle mücadele etmiş ve bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesiyle taçlanmıştır.

Bu zafer elbette kolay kazanılmamış; millet, içinde bulunduğu zor şartları ancak inanç, birlik ve beraberlik duygularıyla aşabilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti de 95 yıldır aynı ruh ile muhafaza edilerek bugünlere ulaşmıştır. Çanakkale’yi geçilmez kılan, Sarıkamış’ta geri dönmeyi düşünmeyen ruh, bugün hâlâ diridir ve ülkemizi her alanda muzaffer ve muvaffak kılmanın davasını sürmektedir.

Cumhuriyetimizin en büyük kazanımı demokrasidir, millet iradesinin yönetime yansımasıdır. Milletimizin huzuru, mutluluğu için cumhur iradesine, hukuka, adalete sadakatle sahip çıkacağız. Dünyanın gıpta ile baktığı memleketimizde, gençlerimizle el ele vererek çok daha aydınlık yarınları birlikte kuracağız.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, gençlerimiz için çalışmaya, onların yollarını açmaya, onlara yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz. Geleceğe uzanan yolu birbirimize tutunarak, birbirimizin hukukunu koruyarak ve birbirimizi daima severek adımlarsak, önümüze çıkan hiçbir engelin bizi yıldırma, mağlup etme ihtimali yoktur.

Cumhuriyetimizin 100. yaşında, bilimde, sanatta, sporda daha üretken, aktif ve katılımcı bir gençlik göreceğimize olan inancım sonsuzdur. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak; gençlik merkezleri, kamp merkezleri, yurtlar, spor tesisleri, kredi ve burslarla desteklediğimiz gençlerimizin bulunduğu her alanda var olmayı sürdüreceğiz. Gençlerimize içinde bulunduğumuz çağın gerektirdiği donanımı kazandırmak, ihtiyaçları olan her konuda onlara uzanan ilk el olmak bizim en temel vazifemizdir.

Binlerce yıllık devlet geleneğinin mirası ve milletimizin hür iradesi üzerinde yükselen, emekle, özveriyle doğan Türkiye Cumhuriyeti’ni demokrasi ve adaletle geliştirerek payidar kılmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bunu yapmak da özveri ve vefa ile çalışarak mümkün olacaktır.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 95. yılını yürekten kutluyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, ülkemizin birlik ve beraberliğinin daim olmasını diliyorum.”

Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU
Gençlik ve Spor Bakanı