GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NUN 2018-2019 SPOR TOTO SÜPER LİG LEFTER KÜÇÜKANDONYADİS SEZONU İLE SPOR TOTO 1. LİG SEZON AÇILIŞ

09.08.2018
09.08.2018

"Hafta sonu başlayacak 2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu ile Spor Toto 1. Lig’in tüm spor camiamıza ve sporseverlere hayırlı olmasını dilerim. Yeni sezonda en büyük dileğim, sporda şiddet ve tribün olaylarının değil, sadece futbolun konuşulduğu bir sezon olmasıdır.

2018-2019 sezonunun, Spor Toto Süper Lig’e adını veren, ülkemiz futbolunun efsanelerinden rahmetli Lefter Küçükandonyadis’in adına yakışır bir şekilde sevgi, saygı ve hoşgörü içinde geçeceğine yürekten inanıyorum.

Yeni sezon açılışı vesilesiyle bir kez daha ifade etmek isterim ki; yeni sezonda sporda şiddet ve küfürü bitirmek en büyük hedefimizdir. Bunun için alacağımız önlemlerin ötesinde, kulüp yönetimlerinden taraftarına, sporcusundan teknik heyetine, yani futbolun tüm paydaşlarına büyük görevler düşmektedir. Bu, Avrupa’nın önemli ligleri arasında yer alan Spor Toto Süper Lig’in marka değerini daha da yükseltecektir. Dolayısıyla, sevgi, saygı, dostluk ve fair play çerçevesinde, mücadeleci ve heyecanlı bir sezon geçirmemiz en büyük dileğimizdir.

Bu sezon ayrıca, Türk futbolunun geleceği için tarihi bir adım atıyoruz. Süper Lig’de uygulanmaya başlayacak Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ile hakemlerimizin işini kolaylaştırmanın ötesinde, kavgaya varan tartışmalı pozisyonları da minimuma indireceğimizi düşünüyorum. Bu vesileyle şunu da belirtmem gerekir ki; VAR sistemi bir karar mekanizması değil, karar verme sürecinde hakemlerimizi destekleyen bir yardımcı unsurdur. Unutulmamalıdır ki nihai karar her zaman hakem tarafından verilir. Ve yine unutulmamalıdır ki; aslolan insandır, teknoloji daha sonra gelir.

Bu vesileyle, başta Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum."

Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU
Gençlik ve Spor Bakanı