‘’KADINLARIMIZIN SPOR ALANLARINA ERİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRMANIN GAYRETİ İÇİNDEYİZ’’

09.01.2020
09.01.2020 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Kadınlarımızı spor alanlarına çekme noktasında, yine spor alanlarını onların tercihlerine göre planlamanın, bu noktadaki imkanları artırmanın ve erişimi kolaylaştırmanın gayreti içindeyiz" diye konuştu.

Bir takım temas ve ziyaretlerde bulunmak için Düzce'ye giden Bakan Kasapoğlu, ilk ziyaretini Düzce Valiliği’ne yaptı. Valilik şeref defterini imzalayan ve Vali Zülkif Dağlı ile görüşen Bakan Kasapoğlu, daha sonra Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde Belediye Başkanı Faruk Özlü ile bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu burada Belediye Başkanı Özlü’den kentte spor alanında yapılması planlanan çalışmalar hakkında brifing aldı.

Toplantının ardından Şıralık Mahallesi'ndeki spor tesislerinde incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, genç sporcularla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Kasapoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, Düzce'nin genç nüfusu ve sportif faaliyetleri itibarıyla önemli illerden biri olduğunu söyledi. Düzce'de sportif faaliyetlerin güçlü olmasından hareketle çalıştıklarını belirten Bakan Kasapoğlu, kentten yeni yıldızlar çıkarmak istediklerini vurguladı.

Bakan Kasapoğlu, kadınlara yönelik müjdelerinin olduğunu dile getirerek, "Kadınlarımızı spor alanlarına çekme noktasında, yine spor alanları onların tercihlerine göre planlamanın, bu noktadaki imkanları artırmanın ve erişimi kolaylaştırmanın gayreti içindeyiz" dedi.

Belediye Başkanı Özlü'nün, Düzce merkezde başlattığı dönüşüm ve spor alanını düzenleme çalışmalarına Bakanlık olarak destek vereceklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, "Bugün Düzce için geldik. Düzce'nin yarınları için geldik. İnanıyorum ki hem bugünkü çalışmalarımız hem de bundan sonraki çalışmalarımız, birlikte ortaya koyacağımız performans ve bu noktadaki sinerji Düzce'yi çok farklı noktalara hem gençlik alanında hem de spor alanında taşıyacaktır" ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu daha sonra Kiremitocağı Mahallesi'nde bulunan Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek sporcularla bir araya geldi.