BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ÇANAKKALE’YE TESİS MÜJDESİ

20.11.2019
20.11.2019

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Çanakkale’de spor alanında gerçekleştirecekleri yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çanakkale'nin Biga ilçesinde gençlik merkezinin açılışında açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, Sporsuz bir Türkiye düşünülemeyeceğini belirterek gençlerin spor yapabilmesine imkan sağlamak için tüm gayretleriyle çalıştıklarını söyledi.

Biga'ya yüzme havuzu, basketbol sahaları, Gelibolu ilçesine yüzme havuzu ve Bozcaada ilçesine de spor salonu yapılacağı müjdesini veren Bakan Kasapoğlu, toplumun kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla spor yapmasının gerekliliğini vurgulayarak şöyle devam etti: 

"Sporsuz bir Türkiye düşünülemez. Yarınların şampiyonlarını yetiştirmek için zihnen ve beden sağlıklı bir toplum olmak için buna mecburuz. O yüzden sizlerden özellikle istirhamım, gelin bu spor tesislerini hep birlikte kullanalım. Engellerle karşılaşırsanız, birtakım kısıtlamalara maruz kalırsanız lütfen bunları bize bildirin. Bizler de bu engelleri kaldırmak için sizlerin yanınızdayız. Bunu da özellikle ifade etmek istiyorum."

Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler merkezin açılışının ardından fidan dikti. Gençlerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, hep birlikte söylenen Çanakkale Türküsü'ne eşlik etti.

Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni

Programın ardından Atatürk Kültür Merkezi'ne geçen Bakan Kasapoğlu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen "Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni"ne katıldı.

Bakan Kasapoğlu törende yaptığı konuşmada, gençleri tüketen değil üreten bireyler olarak geleceğe hazırlamaları gerektiğini kaydetti.

Biga'nın bu anlamda başarılı bir ilçe olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Bu vesileyle de siz değerli Ticaret ve Sanayi Odamızın mensuplarına, yöneticilerine gençlerimizin yarına hazırlanmasında gerek kariyerleriyle ilgili konudaki staj olanakları, sistem olanakları ve gerekse onlara tecrübelerinizi de paylaşarak, girişimci olmanın ne kadar önemli olduğunu, başarı hikayelerinizi ve bu yoldaki tecrübelerinizi onlara anlatarak, onlara yol arkadaşlığı yaparak, önemli bir ilham kaynağı olacağınıza inandığımı ifade etmek istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Programa; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 “Gençlerimizi Yarınlara Daha Donanımlı Hazırlamak İçin Tüm İmkanları Seferber Edeceğiz"

Kentteki temasları çerçevesinde Biga ilçesinde Ticaret Borsası Hizmet Binası ve Zahireciler Sitesi'nin temel atma törenine de katılan Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı açıklamada, eşsiz bir coğrafya olarak nitelendirdiği Çanakkale ve Biga'nın her zaman zihninde ve gündeminde olduğu belirtti.

Türkiye'nin son 17 yılda önemli atılımlar gerçekleştirdiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde son 17 yılda ülkemizin sanayiden tarıma, sağlığa, ekonomiden spora kadar her alanda geldiği nokta hepimizin malumu. İnşallah hem sahada hem de masada kazanan ülke olma konumumuzu ve bu şanlı bayrağı ilelebet dalgalandırmak için tıpkı bugüne kadar olduğu gibi yarının yöneticileri olan gençlerimizi de yarınlara daha güçlü ve donanımlı hazırlamak için tüm imkanları seferber edeceğiz" dedi.

Ülke genelinde sporla ilgili çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, gerek futbolda milli takımın gerekse diğer branşlarda sporcuların başarılarıyla gururlandıklarını dile getirdi.

Çanakkale ve Biga'dan da nice şampiyonlar çıkacağına inandığını anlatan Bakan Kasapoğlu, tesisleşmeyle bunu başarmalarının mümkün olduğunu ifade etti.

Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde sporcularımızın askerlerimize olan desteğini, o nazif selamının onları ciddi anlamda empatiyle muhabbetle kucaklamaları apayrı bir yer oluşturdu. Bu anlamda askerimize olan selamımız ile çok daha büyük bir gücü ve morali kazandık. Ne askerimizin bölgeyi teröristlerden temizlemesine ne de sporcularımızın başarısına giden yolda hiçbir gücün, hiçbir ulusun durduramayacağını, engelleyemeyeceğini de tüm dünyaya Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde öncülüğünde ispat ettik. İnşallah bundan sonraki süreçte de bir ve beraber olarak yarınlara daha güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz."

Program, Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından butona basılarak temele ilk harcın dökülmesiyle sona erdi.