BAKAN KASAPOĞLU MANİSA’DA

29.03.2019
29.03.2019

Manisa programı kapsamında eski ilçe stadına gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa, eski Akhisar Stadyumunun millet bahçesine dönüştürülmesi projesi hakkında bilgi verdi.

Bakan Kasapoğlu, yıllarca Akhisarspor'a hizmet veren stadyumun artık vatandaşa hizmet vereceğini belirterek, "Bundan sonraki süreçte halkımızın çoluğuyla, çocuğuyla, eşiyle vakit geçirebileceği şekilde çok güzel donatı alanlarıyla pek çok branşı içerisinde barındıran, sportif imkanlarıyla burada gördüğünüz projeyi, inşallah millet bahçesi olarak belediyemizle Akhisar'ın yarınları için çok güzel bir tesis olarak kazandıracağız." dedi.

Bakan Varank da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Akhisar'a ilişkin pek çok projelerinin olduğunu anımsatarak, "Akhisar Organize Sanayi Bölgesi'nin genişleme alanıyla ilgili projelerimiz var. Onları en kısa zamanda tamamlayacağız. Burada bir tarım ürünleri ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması planımız var. Hayvancılık organize sanayi bölgesi konusunu Tarım ve Orman Bakanlığımızla ele alacağız." diye konuştu.

Kasapoğlu ve Varank esnafı ziyaret etti, OSB Yöneticileriyle buluştu

Basın açıklamasının ardından sahada çocuklarla top oynayan Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu ve Bakan Varank, daha sonra ilçe esnafını ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden Bakanlar Kasapoğlu ve Varank, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Bakan Mehmet Kasapoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi'ni de ziyaret ettiler. Soğutma endüstrisine parça üreten bir fabrikayı ziyaret eden Bakanlar Kasapoğlu ve Varank üretim bölümünde kaynak yaparak, işçilerle sohbet etti.