“SEN BEN BİZ BİR TAKIMIZ” PROJESİ GÖNÜLLÜ EĞİTİCİLERİNİ BEKLİYOR

04.12.2019
04.12.2019

Spor yoluyla sosyal uyuma katkıda bulunmak amacıyla “Sen Ben Biz Bir Takımız” adlı yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı, projeye katılacak öğrencileri eğitmek üzere spor ve farkındalık alanlarında gönüllü eğiticiler görevlendirecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2019 – 2020 yıllarında uygulanacak “Sen Ben Biz Bir Takımız” projesi, spor yoluyla sosyal uyuma katkıda bulunmayı hedefliyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Diyarbakır ve Mardin’de 12-15 yaş aralığında 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek proje ile  farklı sosyokültürel çevrelerden gelen, sınırlı imkana sahip gençlerin, spor ve farkındalık eğitimleriyle desteklenerek, ülkemizin toplumsal güven ortamı ve uzlaşı kültürüne katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Proje, haftada 1 gün, 4 saat olarak gönüllü eğiticiler tarafından 12-15 yaş aralığındaki öğrencilere 16 hafta boyunca uygulanacak. Proje ortasında ve 16 haftalık etkileşimli programın sonunda ise tüm öğrencilerin katılımıyla ara ve ortak kamplar düzenlenecek.

Bakanlık, projeye katılacak her 100 öğrenciyi eğitmek üzere, spor ve farkındalık alanlarında toplam 10 gönüllü eğitici görevlendirecek. Projede gönüllü eğitici olmak isteyenler, 2-9 Aralık 2019 tarihleri arasında “formlar.gsb.gov.tr/SBBBT2019/” web adresinden başvurabilecek.

Projeye ilişkin ayrıntılara ise “bizbirtakımız@gsb.gov.tr” adresi üzerinden ulaşabilecek.