ENGELLİ TEKVANDOCULARIMIZ 2’Sİ ALTIN 6 MADALYA KAZANDI

03.10.2015
03.10.2015 Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Sporları Federasyonu (IWAS) tarafından Rusya’nın Soçi kentinde 6 spor branşı olarak düzenlenen Dünya Oyunları’nda para-tekvando branşında 8  milli sporcumuz madalya mücadelesi verdi. Türkiye, oyunları 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 6 madalya ile tamamladı.
 
Dünya Oyunları Para-Tekvando Müsabakaları’nda, erkekler K42 kategorisi 61kiloda Mehmet Sami Saraç ile bayanlar K44 kategorisi 49 kiloda Büşra Gör altın madalya kazandı. Bayanlar K42 kategorisi +58 kiloda Ayşe Dudu Karatay gümüş madalyanın sahibi olurken, erkekler K44 kategorisi 75 kiloda Haşim Çelik, K42 kategorisi 75 kiloda Yaşar Sami Gökbaba ile bayanlar K44 +58 kiloda Gamze Gürdal bronz madalya kazandı.
 
Gençlik ve Spor Bakanı  Engelli Milli Tekvandocuları Tebrik Etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen IWAS Dünya Oyunları Para-Tekvando Müsabakaları’nda 2’si altın 6 madalya kazanan engelli milli tekvandocular için tebrik mesajı yayımladı.
 
Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
Rusya’da engelleri aşıp  minderde rakiplerini yenerek  altın madalyaya ulaşan Büşra Gör ve Mehmet Sami kardeşimizi gönülden tebrik ediyorum. Aynı müsabakada Gümüş Madalya kazanan Ayşe Dudu Karatay ve Bronz Madalya kazanan Haşim Çelik, Yaşar Sami Gökbaba, Gamze Gürdal’ı kutlar gelecek müsabakalarda başarılarının artarak devam etmesini dilerim