BAKAN KASAPOĞLU MANİSA’DA

07.12.2019
07.12.2019

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile birlikte Manisa'nın Demirci ilçesinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Bakanlar Hemşehri Buluşması'na katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Manisa'nın Demirci ve Köprübaşı ilçeleri arasında devam eden yol çalışmasında incelemede bulundu.

Bakan Pekcan'ın memleketi Manisa'nın Demirci ilçesinde temaslarda bulunmak üzere helikopterle gelen bakanlar, ilk olarak 2020 yılında tamamlanması planlanan Demirci - Köprübaşı yolu şantiye alanını ziyaret etti, Karayolları 2. Bölge Müdürü Yakup Dost'tan bilgi aldı.

Bakan Pekcan, yolun eskiden virajlı ve kötü durumda olduğunu belirterek, yatırımlarından dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a teşekkür etti.

Turan da millete hizmet için çalıştıklarını belirterek, "Bugüne kadar başladığımız hiçbir yolu yarım bırakmadık. Bunu da bırakmayacağız." dedi.

İncelemenin ardından aynı minibüsle ilçe girişine gelen bakanları, Demirci Devlet Hastanesi önünde vatandaşlar karşıladı. Halk oyunu gösterisinin ardından 3 bakan, Demirci Kaymakamlığına geçerek, Yatırım Koordinasyon Toplantısı'na katıldı. Kasapoğlu, Pekcan ve Turhan basına kapalı gerçekleşen toplantıda il ve ilçedeki yatırımlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Kasapoğlu, Pekcan ve Turhan ile birlikte Hemşehri Buluşması'na katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakan Pekcan’ın memleketi Manisa'nın Demirci ilçesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile birlikte bir düğün salonunda düzenlenen Hemşehri Buluşması'na katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı konuşmada Demirci'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Son 18 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği, vizyonu ve kararlılığıyla ülkeye en güzel şekilde hizmet etmenin mücadelesini, gayretini ortaya koyduklarını aktaran Kasapoğlu, "Gerek buradaki bakanlarımız gerek diğer bakan arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak taş üstüne taş koymak için her gün bir adım ileriye felsefesiyle ülkemizin her karış toprağına hizmet etmenin, üretmenin mücadelesini gayretini veriyor." diye konuştu.

Türkiye'nin 20 milyon gençle dünyanın en genç nüfuslarından birine sahip olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, bakanlık olarak gençlerin kendilerini geliştirmesi ve spor yapması için çalıştıklarını ifade etti.

“Tesislerimizde Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonlarını yetiştireceğiz”

Kasapoğlu, havuzlardan salonlara, tenis kortlarından basketbol alanlarına kadar gün ve gün tesisleri artıracaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Buralardan inşallah geleceğin Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonlarını yetiştireceğiz. Bu tesisler bu salonlar sizler için. Özellikle hanımefendiler, kadınlarımız toplumun rol modeli. O yüzden kadınlarımızın isteği, arzusu doğrultusunda tesislerimizi, her geçen gün daha ileri noktaya getirmeye kararlıyız. O yüzden inşa ettiğimiz, edeceğimiz bu tesislerde sizleri daha çok görmek istiyoruz. Kadın spor yaparsa herkesi peşinden sürükler diye düşünüyoruz. Spor yapan bir ülke olma yolunda, sporda başarısını dünyaya ispat etmiş, ay yıldızlı bayrağımızı her alanda göndere çektirmiş sporcularla duyurmak için hepimizin spor yapması lazım."

Yüzme havuzu için protokol imzalandı

Toplantının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, ilçeye yapılacak yüzme havuzu için yer teslimi konusunda müteahhit şirketle protokol imzaladı.

Buluşmanın ardından bakanlar, İbrahim Ethem Akıncı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni gezerek bilgisayar sınıfının açılışını da yaptı.

Bakanlar Kasapoğlu, Pekcan ve Turhan öğrencilerle sohbet ederek onlara kitap dağıttı. Okul hakkında bilgi alan bakanlar daha sonra Demirci pazarını ziyaret etti. Bakanlar Demirci’deki programlarının ardından Manisa’nın Kula ilçesine geçti.