BAKAN KASAPOĞLU'NDAN ESKRİM KADIN MİLLİ TAKIMINA TEBRİK

17.11.2019
17.11.2019 Özbekistan’da düzenlenen Genç Kadınlar Kılıç Dünya Kupası’nda Deniz Selin Ünlüdağ, Aylin Çakır ve Nisanur Erbil’den oluşan Milli Takımımız finalde Rusya’yı 45-34 yenerek şampiyon oldu. Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımı, elde ettiği bu sonuçla Gençler Dünya Kupalarında altın madalya kazanan ilk takım olarak eskrim tarihinde bir ilki de gerçekleştirdi.

Bakan'dan Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şampiyon olan Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımı için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Özbekistan'da düzenlenen Genç Kadınlar Kılıç Dünya Kupası'nda tarihi bir başarıya imza atarak şampiyon olan milli takımımızı kutluyorum. Gençler Dünya Kupaları'nda altın madalya kazanan ilk takım olarak eskrim tarihinde bir ilki de gerçekleştiren milli sporcularımızın bu başarısı, bizlere büyük mutluluk yaşattı. Böyle güzel derecelerin eskrime gönül veren genç kardeşlerimiz için de başarıya giden yolda büyük bir motivasyon sağlayacağına inanıyorum. . Bu önemli başarıda emeği geçen başta sporcularımız ve antrenörlerimiz olmak üzere herkesi tebrik ediyorum"