"ÜLKEMİZİN ÇITASINI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ"

16.04.2019
16.04.2019 Bakan Kasapoğlu, Gaziantep’te yaptığı açıklamada, her türlü engele rağmen Türkiye’nin çıtasını daha yukarılara taşıyacaklarını belirterek,  “Gerek sporda gerekse diğer alanlarda çok daha güçlü bir Türkiye'yi, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, 'Dünya 5’ten büyüktür.' diyerek, tüm dünyaya ilan edeceğiz"  ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gillette Milliyet sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şehitkamil ilçesindeki Mehmet Akif Ortaokulu'nda düzenlenen "Gaziantep Gillette Bağış Etkinliği"ne katıldı.

Bakan Kasapoğlu etkinlikte yaptığı konuşmasında, daha önce yaptığı ziyaretler sırasında kentte inşa edilecek spor tesisleri için 150 milyon liralık protokol imzaladıklarını hatırlattı.

Gaziantep'teki bağış etkinliğine emeği geçenlere teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, "Erdoğan Demirören Bey'i geçen yıl ahirete yolcu ettik. Kendisini rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Hayırsever bir iş adamı olarak bu geleneği bugün çocukları ve Yıldırım Demirören devam ettiriyor" diye konuştu.

“Ülkemiz son 10 yılda sporda çok önemli aşamalar kaydetti”

Bakan Kasapoğlu, sporun önemine işaret ederek, sözlerine şöyle devam etti:

"Bakanlık olarak gençlerimizin ve öğrencilerimizin spora erişimini kolaylaştırmak amacıyla pek çok tesisi hizmetinize sunuyoruz. Ülkemiz son 10 yılda sporda çok önemli aşamalar kaydetti. Ülkemizdeki tesisler mükemmel durumda. Bu vesileyle şunu da sizlere tekrar duyurmuş olayım. Üç ay kadar önce Gaziantep'te çok güzel bir protokol imzaladık. Bir yıl içinde tamamlanacak olan 150 milyon lira değerindeki spor tesislerimizin imza törenini yaptık. Spor bizim için iyileştirici yönü bilinen bir konu. O yüzden hepimizin her gün spor yapması lazım. Biz de bu imkanları sizlere sunmak için her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Gaziantep bizim için önemli. Gaziantep, bölgenin spor başkenti olacak. O yüzden inşallah bugün vereceğimiz malzemeleri, yapacağımız tesisleri sizler her zaman kullanacaksınız. İnternette vakit geçirmek yerine spor yapacaksınız."

"Sizler için her türlü imkanı seferber etmeye hazırız"

Gelecekte Gaziantep'ten madalya sahibi şampiyon sporcular çıkacağını ifade eden Bakan Kasapoğlu, kendisinden önce söz alan Yıldırım Demirören'in, "35 bin öğrenciye desteği 100 bine çıkaralım" önerisini hatırlattı.

Bakan Kasapoğlu, "Yıldırım Demirören, '100 bin' dedi ama ben bu sayıyı 150 bine çıkarıyorum. Yeter ki uyuşturucuya ve tüm kötülüklere karşı sporu önemli bir araç olarak kullanalım ve değerlendirelim. Sizler bizim ülkemizin geleceğisiniz. Sizler için her türlü imkanı seferber etmeye hazırız. Her türlü engele rağmen ülkemizin çıtasını daha yukarılara taşıyacağız. Hem sporda hem diğer alanlarda çok daha güçlü bir Türkiye'yi, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, 'Dünya 5’ten büyüktür' diyerek, tüm düinyaya ilan edeceğiz. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

"Amacımız her gencin geleceğe daha güçlü hazırlanması"

Etkinliğin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, Gaziantep'te olmanın her zaman kendisine mutluluk ve enerji verdiğini söyledi.

Fatma Şahin'i yeniden başkanlığa seçilmesinden dolayı kutlayan Bakan Kasapoğlu, başarılarla dolu geçen bir dönemin ardından halkın tekrar görev vermesiyle, Gaziantep'te daha iyi işlerin ortaya konacağına inandığını kaydetti. 

Gaziantep için bakanlık olarak her zaman göreve hazır olduklarını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçtiğimiz aylarda çok önemli bir proje paketini Gaziantep için imzaladık. Bu kapsamda yaklaşık 150 milyon liralık sportif yatırımı Gaziantep için hayata geçirdik. Bugün o yatırım kararlarının bir kısmının ihale edildiğini görüyorum. En kısa sürede bunların temelini atmaya da geleceğiz. Biz Gaziantep'in yabancısı değiliz. Yıl sonuna kadar bu tesisleri, Gaziantep'in gençlerinin ve kadınlarının hizmetine sunacağız. Gaziantep, bölgenin sporda marka şehri olacak. Sportif kalkınmanın sembollerinden biri olacağız. Çünkü Gaziantep, gençlik potansiyeli açısından çok önemli hazineye sahip. Biz de gençliğimizin değerini ortaya çıkarmak, gençlerimizi geleceğe daha donanımlı hazırlamak ve buradan şampiyonlar çıkarmak adına çalışmalara devam edeceğiz. Çıtayı çok daha yukarılara taşıyacağız."

"Gençlerimize her türlü imkanı sunmak istiyoruz"

Bugüne kadar hayata geçirilen projeleri daha farklı boyutlara taşımak istediklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Amacımız her gencin geleceğe daha güçlü hazırlanması. Bunun için de gençlerimize her türlü imkanı sunmak istiyoruz. Biz Gaziantep'teki avantajı sinerjiye dönüştürmek istiyoruz. Gaziantep'te hayata geçireceğimiz tesisleri, uluslararası organizasyonlarla doldurmayı hedefliyoruz. Olimpik noktada çalışmalar gerçekleştireceğiz. Çok kısa sürede Gaziantep'ten sportif başarının dalga dalga yükseleceğine inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.