MİLLİ GÜREŞÇİ RIZA KAYAALP 9. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

13.04.2019
13.04.2019

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde Gürcü rakibini 3-0 yenerek üst üste 8, toplamda ise 9. kez Avrupa şampiyonu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rıza Kayaalp'i başarısından dolayı  telefonda tebrik ederek, "Rıza, seni tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum." dedi.

Şampiyon sporcu da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımız sağ olsun, bizi her zaman maçtan çıktığımızda tebrik eder. Bu, değer gördüğümüzü gösteriyor. Finalime gelen Sayın Bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bu sevinci halkımıza yaşattığım için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

BAKAN KASAPOĞLU: “RIZA KARDEŞİMİZ BİZLERE BÜYÜK BİR GURUR YAŞATTI”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 9. kez şampiyon olan Rıza Kayaalp’in şampiyonluk mücadelesini Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile birlikte yerinde takip etti. 

Rıza Kayaalp'in tarihi başarısına vurgu yapan Bakan Kasapoğlu, "Rıza kardeşimizi tebrik ediyoruz. Bir değil, 9 kez şampiyon oldu. Elbette çok büyük bir başarı. Tüm sporcularımızı, bize bu gururu yaşattıkları için yürekten kutluyorum. Rıza kardeşimiz, hem sporcu kişiliği hem de insani tarafıyla gençlerimize örnek oluyor. Gençlerimiz de kendisini örnek alacaktır" diye konuştu.

Rıza Kayaalp'e madalya töreninde altın madalyasını, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu takdim etti.

Rıza Kayaalp, 9. zaferiyle Türk güreş tarihinde Avrupa şampiyonalarında en fazla altın madalya kazanan sporcu unvanını elde etti.