BAKAN KASAPOĞLU: “GENÇLİĞE DOKUNAN HER İŞE VARIZ”

07.02.2019
07.02.2019 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  TRT 1 ekranlarında yayımlanmaya başlayan Tek Yürek dizisinin gala gecesine katıldı.
Bakanlık olarak spora, sanata, bilime özendiren bütün yapımların destekçisi olacaklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Gençlerimizi önceleyen, onlara dokunan her işe biz de varız” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, İstanbul’da düzenlenen gala gecesinde yaptığı açıklamada, “Sporun iyileştirici gücüne bu kez bir hikâye vesilesiyle şahitlik edeceğiz. Gerçek bir başarı hikâyesi bu. Ülkemizde özveri ve inançla çalışarak böyle başarı öykülerinin kahramanı olan nice yetenekler var. Onların da hikâyeleri anlatılmayı bekliyor” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığını olarak, spora, sanata, bilime özendiren bütün yapımların destekçisi olacaklarını belirten Bakan Kasapoğlu, “Gençlerimizi tuzaklarına çekmeye çalışan karanlıklara inat, böyle güzel yapımlarla aydınlanacağız. Bu tür projelerin artmasını gönülden diliyorum. Gençlerimizi önceleyen, onlara dokunan her işe biz de varız” şeklinde konuştu.

Tek Yürek dizisinin pek çok gencin buz hokeyi ile tanışmasına vesile olacağına inandığını dile getiren Bakan Kasapoğlu, TRT Genel Müdürü ve karam yönetimini, gençlere ve çocuklara hassasiyetle yaklaştıkları yayın anlayışı için tebrik ederken, dizi ekibine de şans diledi.

Tek Yürek adlı dizi, Zeytinburnu Belediyesi’nce hayata geçirilen bir topluma kazandırma projesi sonucunda kurulan bir buz hokeyi takımın sıfırdan şampiyonluğa uzanan öyküsünü anlatıyor.