BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖNÜLLÜLÜK PROGRAMI GENÇLERİ BEKLİYOR

06.12.2018
06.12.2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı, “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü, Gönüllüler Dayanıklı Toplumlar İnşa Ediyor” etkinliğinin tanıtım toplantısına ev sahipliği yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın işbirliğiyle hayata geçirilen etkinliğe, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, UNFPA Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa da katılacak. 7 Aralık Cuma günü Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binada gerçekleştirilecek etkinlikte, “Dayanıklı Toplumlar İnşasına” yönelik katkıları hakkında farkındalık oluşturmak, gönüllülerin sürdürülebilir kalkınma hedefleri gibi konular ele alınacak.

“Temel Hedef; Dünyadaki Gönüllülerin Pozitif Dayanışmasını Tanımak”
Birleşmiş Milletler Gönüllüleri, bu yılki Dünya Gönüllüler Günü için temel hedefi, “kriz zamanlarında çağrılara cevap veren, bugün hayat kurtarmaya yardımcı olan ve yarın haysiyetle hayatlarını yaşamaya devam etmek isteyenlere destek veren Dünyadaki gönüllülerin pozitif dayanışmasını tanımak” olarak belirledi.

Etkinlikle ayrıca, gönüllülerin “Dayanıklı Toplumlar İnşasına” yönelik katkıları hakkında farkındalık oluşturmak, Devlet Kurumlarının gönüllülük alanına ilişkin çalışmalarını sunmak, Türkiye'de gönüllülüğü geliştirmek için neler yapılması gerektiğine dair anlayış geliştirmek ile yaşlılar ve nesiller arası gönüllülük kavramları hakkında farkındalık oluşturmak da amaçlanıyor.

Dünya’da Gönüllülüğün Durumu Raporu'nun da inceleneceği etkinlikte, gönüllülerle çalışan kurumlar, öğrenciler ve akademisyenler de yer alacak.

Yer: Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu

Tarih / Saat: 07 Aralık 2018 Cuma 09:00