BAKAN KASAPOĞLU: "ÜLKEMİZ ORGANİZASYONLAR CENNETİDİR"

04.11.2018
04.11.2018 Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin, organizasyonlar konusunda güzel aşamalara gelmiş, bir organizasyonlar cenneti olduğunu vurguladı.

Bakan Mehmet Kasapoğlu, Antalya’da düzenlenen "Turkish Airlines Open 2018"e katıldı. İngiliz sporcu Justin Rose’un şampiyon olduğu turnuvanın kapanış töreninde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, turnuvanın her yıl olduğu gibi, bu yıl da çok güzel bir şekilde organize edildiğini belirterek, bu sene de son ana kadar süren güzel bir mücadele izlediklerini ifade etti.

Oyuncuları ve organizatörleri tebrik eden Bakan Kasapoğlu, "Ülkemiz organizasyonlar konusunda güzel aşamalara gelmiş bir organizasyonlar cennetidir. Antalya'mız da bu açıdan ev sahipliği ile bize sevinç ve gurur veren bir vilayetimizdir. Bu anlamda bundan sonraki organizasyonlarda çok iddialı olduğumuza hem de sportif anlamdaki gelişimimizin organizasyonlar kapsamında da çok daha güzel noktalara ulaşacağına inanıyorum" diye konuştu.

"Türkiye'yi çok seviyorum"

Turnuvanın ardından düzenlenen törende şampiyonluğa ulaşan Rose'a ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Turu Üst Yöneticisi (CEO) Keith Pelley, THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur verdi.

Şampiyon Rose ise  yaptığı açıklamada, ailesi ile Antalya'da çok güzel bir hafta geçirdiğini belirterek, "Türkiye'yi çok seviyorum" dedi. Türkiye'nin çok önemli bir golf destinasyonu olduğunu vurgulayan Rose, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.