FUTBOLUN EFSANELERİ ÇORUM’DA GENÇLERLE BULUŞACAK

10.09.2018
10.09.2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği ve gençler tarafından büyük ilgi gören "Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor" projesi bu yıl da devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı yetkililerinin de katılımı ile Çorum’da gerçekleştirilecek programda gençler aktif futbol hayatına efsane futbolcular Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin ile beraber vakit geçirme fırsatı bulacak.

Programda ayrıca gençlerin spora karşı ilgilerinin artırılması, spora teşvik edilmesi, gençlerin sosyalleşmesi ve Ceza ve İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklu bulunan gençlerin sosyal rehabilitasyonuna katkı sunulmasını amaçlanıyor. 
Programın ilk gününde, efsane milli futbolcular,  gençlerle bir panelde buluşacak ve aktif spor hayatları süresince sahip oldukları tecrübeleri paylaşacaklar. Panelin ardından şehir merkezinde efsane futbolcular halkla bir araya gelecekler ve ardından amatör spor kulüpleri ve gençlik merkezi üyesi gençler ile efsane futbolculardan oluşan karma takımlar bir gösteri maçı oynayacaklar.

Programın ikinci gününde ise efsane futbolcular Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu ve hükümlü gençlerle bir araya gelecekler. Cezaevinde gerçekleştirilecek programda da futbolcular düzenlenecek bir panelde tutuklu ve hükümlü gençlerle bir araya gelecek ve bir gösteri maçı yapacaklar. Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda  gerçekleştirilecek programın, tutuklu ve hükümlü gençler için unutulmaz bir hatıra olmasının yanında, onların sivil hayata intibaklarına, dezavantajlılık durumlarının belli ölçüde normalleşmesine de katkı sağlanması hedefleniyor.