HABERARŞİVİ
 • 23

  MAYIS

  KYK Almanya’nın Yurt ve Burs Sistemini Yerinde İnceledi

  AB tarafından desteklenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun dezavantajlı yükseköğrenim öğrencilerinin iş piyasasına erişiminin kolaylaştırılması için gerçekleştirdiği (DEZÖDES) proje kapsamında Almanya’ya yönelik iş ziyareti gerçekleştirildi.

 • 18

  MAYIS

  KYK, Gençlik Merkezi Günleri'nde Büyük İlgi Gördü

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 16-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen ‘’Gençlik Merkezi Günleri’’ Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla Ankara ATO Congresium'daki açılış töreniyle başladı. Sergi alanında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yerini aldı.

 • 17

  MAYIS

  KYK’lı Gençler Kıbrıs’ta Tarih ve Medeniyet Mirasımızla Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu, eğitim faaliyetlerine katılan gençleri yurt içi - yurt dışı gezilerle ödüllendirmeye devam ediyor. KYK, Balkanlar gezisinin ardından gençleri bu kez de Yavru Vatan Kıbrıs’a götürdü.

 • 15

  MAYIS

  Efsane Spor Adamları KYK Standında Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan’ın açılışını yaptığı Etnospor Kültür Festivali'nin ikincisi, birbirinden güzel etkinliklerle sona erdi. Ok Yaydan Çıkıyor" sloganıyla Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen Etnospor Kültür Festivali’nde KYK da bir stantla yer aldı.

 • 12

  MAYIS

  KYK Masa Tenisi Turnuvasında Şampiyonlar Belli Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlarda barınan gençlerin spora olan ilgilerini artırmak ve öğrenciler arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla ülke genelinde sportif turnuvalar düzenliyor.

 • 11

  MAYIS

  KYK’nın da Yer Aldığı Etnospor Kültür Festivali Başladı

  II. Etnospor Kültür Festivali, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan'ın yaptığı açılış konuşmaları ile başladı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen Etnospor Kültür Festivali, Yenikapı miting alanında mehteran takımı konseri ve açılış konuşmaları ile başladı.

 • 10

  MAYIS

  KYK’nın Okçuluk Turnuvasında Şampiyon Karabük Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun ilk kez düzenlediği Okçuluk Turnuvasında kupa sahibini buldu. 8-9 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen turnuvada Ankara, Aksaray, Bursa, Karabük, Kastamonu, Mersin, Tekirdağ, Tokat ve Sivas KYK yurtlarında kalan öğrenciler yarıştı.

 • 9

  MAYIS

  KYK, Gençleri KKTC’ye Götürüyor

  Eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle yurtlarda barınan yaklaşık 600 bin gencin akademik ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gezilerle de gençlere kültür ve medeniyet değerlerimizi tanıtıyor. ‘’Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri’’ kapsamında öğrencileri daha önce Konya, Manisa, Şanlıurfa, Gaziantep, Çanakkale, Bursa, Söğüt, Domaniç ve Balkanlar'a götüren KYK, şimdi de KKTC'ye götürüyor.

 • 9

  MAYIS

  KYK, gençleri Balkanlar’daki Osmanlı mirasıyla buluşturdu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Osmanlı mirası ve ata yadigârı topraklarla gençleri buluşturmak amacıyla gençleri Balkanlar’a götürdü. 29 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen geziye 81 ilden 162 KYK’lı genç katıldı.

 • 9

  MAYIS

  KYK’lı Gençler “Fetih”te Buluşuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Fetih” coşkusunu 12 ilde gerçekleştireceği “Fetih Buluşmaları” ile ülkemizin dört bir tarafına taşıyor. Türk-İslam ve dünya tarihi açısından önemli bir yere sahip olan ve tarihin akışını değiştiren İstanbul’un fethinin 564. Yıldönümünü kutlamak ve genç nesillere fethi ve Fatih Sultan Mehmet’i anlatmak amacıyla 12 ilde Fetih Buluşmaları düzenliyor.

 • 8

  MAYIS

  KYK, Gençleri Yaşayan Hazinelerle Buluşturuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun hayata geçirdiği 'Bir Asrın Belleği' projesi ünlü isimleri gençlerle buluşturdu. Program, TRT'de de yayınlanacak. Daha önce Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Recai Kutan, Rasim Özdenören ve Prof. Dr. Nabi Avcı ile buluşan KYK'lı gençler, hafta sonu İstanbul’da yine önemli isimlerle buluştu.

 • 5

  MAYIS

  KYK Üniversitelerle Veri Paylaşım Sistemini Güçlendiriyor

  KYK ve YÖK koordinasyonunda yürütülen çalışmalara Türkiye çapındaki farklı üniversitelerden 400’ü aşkın Öğrenci İşleri Personeli katıldı.

 • 28

  NİSAN

  KYK, Gençleri Osmanlı Mirasıyla Buluşturuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Osmanlı mirası ve ata yadigârı topraklarla gençleri buluşturmak amacıyla Balkanlar’a gezi düzenliyor. 29 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek geziye 81 ilden KYK’lı gençler katılacak.

 • 27

  NİSAN

  BASIN AÇIKLAMASI

  Kurumumuza bağlı olarak Bilecik ilimizde faaliyet gösteren Ertuğrul Gazi Erkek Öğrenci Yurdu ile ilgili olarak 26 Nisan 2017 tarihinde basına yansıyan “Yurtta Atatürk Fotoğrafı Tartışması” konulu haberdeki hususa dair inceleme başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

 • 26

  NİSAN

  KYK’dan Ankara'da Muhteşem Kutlu Doğum Programı

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 16 ilde düzenlediği 'Rahmet Efendim' programı, bu kez Ankara’da gençlerle buluştu.Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda düzenlenen gecede, şair ve yorumcu Dursun Ali Erzincanlı ile ses sanatçısı Dr. Fatih Koca sahne aldı. KYK Ankara yurtlarında kalan öğrencilerin salona sığmadığı gece, Kur’an tilaveti ile başladı.