Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvuru sonuçlarını açıkladı.

  Haberi Oku

  KYK Yurt Başvuruları Başladı

  2019-2020 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim görmekte olan öğrenciler, yurt başvurusunda bulunabilecek.

  Haberi Oku

  KYK’da Yarışma Heyecanı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yapılan Kuş Evi Tasarım Yarışması, Fotoğraf Yarışması ve Karikatür Yarışmasının merakla beklenen sonuçları belli oldu.

  Haberi Oku

  Tecrübe Paylaşımı Programı

  KYK yurtlarında verilen kurs ve atölye gibi eğitim faaliyetlerine katılan; yaşlılar, engelliler, şehit ve şehit aileleri gibi Gönül Bağı etkinliklerine iştirak eden; akademik hayatlarında başarılı olan öğrenciler arasında yapılan eleme sonucunda 52 öğrenci “Tecrübe Paylaşımı” programına katılmaya hak kazandı.

  Haberi Oku

  Osmanlıca Yarışması Sınav Sonuçları Açıklandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı iş birliğinde Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gençlerin tarihleriyle olan bağlarını kuvvetlendirmek, kültürel birikimlerini artırmak, milli ve manevi duygularını pekiştirmek, geçmişin birikimi ile geleceğe emin adımlarla ilerlemelerini sağlamak amacıyla Osmanlıca kursları hayata geçirildi.

  Haberi Oku

  KYK’da Ramazan Neşesi

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2019 yılını “Gönüllülük Yılı” ilan etmesiyle Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri yeniden tasarlandı ve bu çerçevede tüm yurtlarda ramazan seferberliği ilan edildi.

  Haberi Oku

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, KYK’lı Gençlerle Bir Araya Geldi

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı Gölbaşı Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Erbaş’a Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu da eşlik etti.

  Haberi Oku

  KYK’lı Gençler Kortlarla Buluşuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Tenis Federasyonu arasında Kurum yurtlarında barınan gençlerin tenis sporu ile uğraşmaları ve tenis sporunun geliştirilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

  Haberi Oku

  KYK’lı Gençler Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınan öğrencilerin; kültürel ve manevi mekânları ziyaret edebilmeleri, geçmiş ve gelecek arasında köprü kurabilmeleri amacıyla “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nin ilkini Konya’da gerçekleştirdi.

  Haberi Oku

  Taahhütname Onayını Kaçıran Öğrenciler İçin Ek Süre

  Yurt içinde ve yurt dışında öğrenim görmekte olup burs/kredi taahhütnamesini zamanında onaylayamayan öğrenciler için taahhütname onay süresi yeniden açıldı.

  Haberi Oku

  Bakan Kasapoğlu: ''Yurtlarımızı Bir ‘Marka’ Yapma Yolunda İlerliyoruz”

  Bakan Kasapoğlu, KYK yurtlarının pek çok açıdan önceki yıllarla kıyaslandığında çok güzel yerlere geldiğini, önümüzdeki yıl uygulamaya koyacakları “Hizmet Kalite Standartları” ile çok daha iyi bir aşamaya ulaşacaklarını belirterek, “Yurtlarımızı bir marka yapma yolunda hızla ilerleyeceğiz” dedi.

  Haberi Oku

  KYK Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı

  Burs/kredi kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için 18 Kasım 2018 saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnameyi mutlaka onaylaması gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.) Taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere ödeme yapılmayacak. Taahhütname onaylamayan öğrenciler (normal öğrenim süresi içerisinde olmak kaydıyla) bir sonraki eğitim öğretim yılında burs/kredi için tekrar başvurabilecek.

  Haberi Oku

  Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Öğrencilerin yaşadığı sorunların ekonomik nedenlerden kaynaklanması durumunda muhtaçlık durumlarının tespit edilebilmesi amacıyla gerekli olan bilgilere ihtiyaç duyulduğunun ortaya çıkmasıyla harekete geçen KYK, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile bir protokol imzaladı.

  Haberi Oku

  Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  2018-2019 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi başvuruları 15–21 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları da burs/kredi başvurusunda bulunabiliyor.

  Haberi Oku

  KYK Beslenme Yardımını Artırdı

  Bu yıl yurt ücretine zam yapmayan KYK, yurtlarında barınan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı. Geçtiğimiz yıl sabah kahvaltısı için 3,5 TL ve akşam yemeği için 7,5 TL olmak üzere günlük 11 TL, aylık ise 330 TL olarak uygulanan beslenme yardımı bu yıl sabah kahvaltısı için 4 TL ve akşam yemeği için ise 8,5 TL olmak üzere günlük 12,5 TL; aylık 375 TL'ye yükseltildi.

  Haberi Oku

  KYK’dan Rekor; Yerleştirme Sonuçları İki Günde Açıklandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvurularını aldıktan iki gün sonra sonuçları açıkladı. İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER