HABERARŞİVİ
 • 19

  NİSAN

  KYK’lı Gençler Kudüs Yolcusu

  KYK, gençleri medeniyetlerin beşiği, üç semavi dinin kutsal kabul ettiği Kudüs-ü Şerif'e götürüyor.KYK’lı gençler, 24-29 Nisan tarihleri arasında “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezisi - Kudüs” etkinliği çerçevesinde Mescid-i Aksa ve Kubbet'üs Sahra'nın da içinde bulunduğu, miraca da şahitlik eden Harem-üş Şerif’te buluşacak.

 • 16

  NİSAN

  KYK’lı Gençler Balkanlar’da Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluştu

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” kapsamında KYK’lı gençleri geçen yılın ardında bu yıl da Balkanlar’a götürdü. 8-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen gezide KYK’lı gençler Osmanlı mirası ve ata yadigârı topraklarla buluştu.

 • 6

  NİSAN

  KYK, Gençleri Balkanlar’a Götürüyor

  8-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” kapsamında kapsamında gençler İstanbul, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ ve Bosna Hersek’te Osmanlı’nın tarih ve medeniyet mirasıyla buluşacak.

 • 4

  NİSAN

  Binlerce Genç Turnuvada Buluşacak

  Gençlerin spora olan ilgilerini artırmak ve öğrenciler arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla ülke genelinde düzenlenen spor turnuvalarında binlerce KYK’lı genç futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, badminton ve geleneksel Türk okçuluğu dallarında gerçekleştirilecek turnuvalarda şampiyonluk için ter dökecek.

 • 27

  MART

  KYK Dijital Dönüşüm ile Artık Daha Net

  KYK'nın verdiği hizmet ve işlemlerin tamamı elektronik ortama taşındı. Hizmet kalitesinin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması, hizmet alan öğrencilerin işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla kullanıcı dostu yazılımı ile KYKNET projesinde sona gelindi.

 • 27

  MART

  Basın Açıklaması

  Sözcü Gazetesinin 25.03.2018 tarihli nüshasında “Bir Lambayı Kaç Günde Bir Temizlersin” başlığıyla, maksatlı olarak yayınlanan ve asılsız içerikler barındıran haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:Sürekli işçi kadrosuna müracaat eden, hizmet alımı suretiyle kurumumuzda görev yapan ve sınava girmeye hak kazanan personellere; yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun sorular hazırlanmıştır.

 • 23

  MART

  KYK’dan Yeşil Türkiye Atılımı

  “Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla her yıl yurtlara yeni kaydolan her öğrenci için bir fidan diken KYK’nın bu yılki fidan dikim etkinliği yarın 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Uygulama kapsamında bugüne kadar 762 bin 232 fidan diken KYK’lı gençler, yarın 23 bin 773 fidanı daha toprakla buluşturacak.

 • 19

  MART

  KYK’da Çanakkale Ruhu

  Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü KYK yurtlarında da idrak edildi. Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü KYK yurtlarında da idrak edildi. Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü kutlamalarına TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin ilçe merkezinin terörden arındırılması damga vurdu.

 • 15

  MART

  KYK’lı Gençlerden Mehmetçiğe ‘Işıklı’ Destek

  81 ilde aynı anda gerçekleştirilen etkinlikte KYK’lı gençler, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla yurt binasının ışıklarıyla Afrin yazdı. Öğrenciler, "Afrin" yazısının oluşmasının ardından Mehmetçiğe selam gönderdi.Etkinlik, en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da yükselen konu başlıklarında ilk 5’e girdi.

 • 14

  MART

  KYK’lı Gençlerin İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Duyarlılığı

  İstiklal Marşı’nın kabul edildiği 12 Mart günü için İstanbul, Karaman, Erzurum, Sivas, Yozgat, Aksaray, Yalova, Kilis, Burdur, Bayburt, Uşak, Iğdır, Samsun ve daha birçok ildeki KYK yurtlarında çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi.

 • 14

  MART

  Efsane Milli Futbolcular KYK’lı Gençlerle Buluştu

  Eski milli futbolcu ve teknik direktör olan Oğuz Çetin ve Euro 2008 Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçında attığı son dakika golü ile takımı çeyrek finale taşıyan eski milli futbolcu Nihat Kahveci, spor spikeri Erdoğan Arıkan'ın moderatörlüğünde Ankara'da KYK'lı gençlerle buluştu; üçlü, gençlere “o anlar”ı yeniden yaşattı.

 • 8

  MART

  Bakan Osman Aşkın Bak KYK İl Müdürleri ile Bir Araya Geldi

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ankara’da düzenlenen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. İki gün sürecek toplantıda genel müdür, genel müdür yardımcıları ve daire başkanları da il müdürlerine hitap edecek.

 • 6

  MART

  KYK’dan Osmanlı Türkçesi Yarışması

  “KYK Yurtları Osmanlıca Yarışıyor” başlığıyla ülke genelinde düzenlenecek yarışma için KYK’lı gençlerin 18 Mart’a kadar yurt müdürlüklerine başvurması gerekiyor. Yarışmaya katılmak için ön bilgi gerekmiyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından yarışmaya katılacak tüm öğrencilere 24 saatlik Osmanlı Türkçesi kursu verilecek. Yarışmanın yarı finali 21 Nisan’da öğrencinin başvuru yaptığı ilde, Türkiye finali ise 9 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek.

 • 5

  MART

  KYK’lılar Mehmetçik İçin Pedal Çevirdi

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Ankara yurtlarında kalan gençler, Afrin operasyonuna ve Mehmetçik’e destek için bir araya geldi. Tahsin Banguoğlu ve Hüseyin Gazi yurtlarında kalan üniversiteli gençler, Afrin operasyonuna katılan ve sınır boylarında nöbet tutan Mehmetçikler için Eymir Gölü’nde düzenlenen bisiklet turunda 11 kilometre pedal çevirdi.

 • 1

  MART

  KYK Spor Oyunları Başladı

  Oyunlar bayanlarda bowling, erkeklerde dart branşlarında yapılan karşılaşmalarla başladı. Atletizm, dart, voleybol, bowling, masa tenisi ve satranç olmak üzere 6 branşta yapılacak oyunlar, 24 Mart’ta gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek. 6 kategoride yapılacak müsabakalarda birincilere 300 TL, ikincilere 200 TL, üçüncülere 150TL ve dördüncülere 100 TL olmak üzere toplamda 32.250 TL para ödülü verilecek.