HABERARŞİVİ
 • 8

  HAZİRAN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK'lı Gençlere Müjde!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşıma cevap veren KYK’lı gençlerle sahurda bir araya geldi. Emine Erdoğan’ın sahur daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gelen gençlere sürpriz yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da programa katıldı.

 • 1

  HAZİRAN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Sahuru KYK’lı Gençlerle Yaptı

  KYK’lı gençlerin “Sayın Cumhurbaşkanım, bir gece de bizim Hüseyin Gazi Yurdunda sizi misafir etsek de sahuru birlikte yapsak?” teklifi üzerine harekete geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya üzerinden “Çayınız hazırsa geliyorum” cevabını verdi.

 • 31

  MAYIS

  KYK’da Ramazan Sevinci

  Yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği ramazan ayı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında da aile sıcaklığında idrak ediliyor. KYK’lı gençler hep birlikte iftar, sahur yapıyor; yurt mescitlerinde Diyanet görevlilerinin öncülüğünde mukabele okuyor, teravih kılıyor. Kimsesizlerin ve yaşlıların iftar sofralarını da şenlendiren gençler, kendi harçlıklarıyla aldıkları gıda maddelerini ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyor.

 • 28

  MAYIS

  Mülakata Katılmaya Hak Kazanan Yurt Yönetim Personeli Listesi Açıklandı

  KYK, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli için sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayları açıkladı.

 • 25

  MAYIS

  KYK Yaz Aylarında da Öğrencilerin Hizmetinde

  Yaz aylarında hizmet verecek nöbetçi yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin ilgili belgeyle (yaz okulu, sınav, zorunlu kurs, zorunlu staj belgesi) il müdürlüklerine veya nöbetçi yurtlara başvurması gerekiyor.

 • 18

  MAYIS

  KYK’lı Gençler Kudüs’te Yaşanan Katliama Sessiz Kalmadı

  KYK’lı gençler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepkilerini yurt binalarına ışıklarla “KUDÜS” yazarak gösterdi.

 • 15

  MAYIS

  KYK Ramazana Hazır

  İslam dünyası on bir ayın sultanı ramazana ulaşmanın sevincini yaşıyor. Yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği ramazan ayı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında da aile sıcaklığında idrak edilecek. KYK, yurtlarda barınan gençlerin rahat ve huzurlu bir ortamda ramazan geçirmeleri için tüm önlemleri aldı. KYK Genel Müdürlüğü tarafından yurtlara gönderilen talimata göre lokanta ve kantinlerde iftar ve sahur saatlerinde hizmetin aksamaması ve kuyrukların önlenmesi amacıyla personel sayısı artırılacak.

 • 14

  MAYIS

  KYK’dan Personeline BİMER Eğitimi

  KYK, 81 ildeki BİMER kullanıcılarını Ankara’daki eğitimde bir araya getirdi. Başbakanlıkta görevli BİMER uzmanlarınca verilen ve 3 gün süren “BİMER Kullanıcıları Eğitimi”ne genel müdürlük ve taşra teşkilatında görevli BİMER kullanıcıları katıldı.

 • 5

  MAYIS

  KYK 1220 Sözleşmeli Personel Alacak

  Yüz binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ailesi genişliyor. “Hiçbir genç açıkta kalmayacak” parolasıyla son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla yurt sayısını 766’ya, yatak sayısını da 635 bin 757’ye yükselten KYK, personel sayısını da artırıyor.

 • 2

  MAYIS

  KYK’lı Gençler Şühedanın İzinde

  “Kuruluştan Kurtuluşa Çanakkale” adı altında bu yıl 4.’sü düzenlenen ve 3 gün sürecek gezi sırasında KYK’lı gençler; vatan topraklarını korumak, düşman işgaline geçit vermemek adına ülkenin farklı yerlerinden Çanakkale’ye gelen kahraman şehitleri ziyaret edecek.

 • 30

  NİSAN

  KYK’dan Bir İlk Daha; Gençler Osmanlıca Yarıştı

  18 bine yakın genç, Osmanlıca bilgilerini tescil etmek için kıyasıya yarıştı. KYK’lı gençler tarafından büyük bir ilgiyle gerçekleşen Osmanlıca Türkçesi yarışması, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

 • 28

  NİSAN

  KYK Turnuva Finalleri 30 Nisan’da!

  Yurtlarda barınan gençlerin spora olan ilgilerini artırmak amacıyla ülke genelinde düzenlenen sportif turnuvaların grup elemelerinin tamamlanmasının ardından KYK’lı gençler, 30 Nisan-06 Mayıs tarihleri arasında Türkiye finalleri için ter dökecek.

 • 19

  NİSAN

  KYK’lı Gençler Kudüs Yolcusu

  KYK, gençleri medeniyetlerin beşiği, üç semavi dinin kutsal kabul ettiği Kudüs-ü Şerif'e götürüyor.KYK’lı gençler, 24-29 Nisan tarihleri arasında “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezisi - Kudüs” etkinliği çerçevesinde Mescid-i Aksa ve Kubbet'üs Sahra'nın da içinde bulunduğu, miraca da şahitlik eden Harem-üş Şerif’te buluşacak.

 • 16

  NİSAN

  KYK’lı Gençler Balkanlar’da Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluştu

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” kapsamında KYK’lı gençleri geçen yılın ardında bu yıl da Balkanlar’a götürdü. 8-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen gezide KYK’lı gençler Osmanlı mirası ve ata yadigârı topraklarla buluştu.

 • 6

  NİSAN

  KYK, Gençleri Balkanlar’a Götürüyor

  8-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” kapsamında kapsamında gençler İstanbul, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ ve Bosna Hersek’te Osmanlı’nın tarih ve medeniyet mirasıyla buluşacak.