HABERARŞİVİ
 • 16

  EKİM

  KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  Yükseköğrenim öğrencilerinin merakla beklediği burs/kredi başvuruları başladı. 2017-2018 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi başvuruları 16 – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor.

 • 12

  EKİM

  Ek ve Diğer Kontenjan Türleri ile Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı

  Başvuru sonuçları KYK’nın resmi web sitesi https://sonuc.kyk.gov.tr/adresinden öğrenilebiliyor.

 • 11

  EKİM

  KYK Yepyeni Projelerle Gençlerin Hizmetinde

  KYK, 2017-2018 eğitim faaliyetleri çerçevesinde hazırladığı yepyeni projelerle öğrencilerine “merhaba” demeye hazırlanıyor. KYK'lı gençler bu yıl da yurtlarda düzenlenecek akademik destek, dil, müzik ve görsel sanatlar, el sanatları, din ve değerler eğitimi ve Türk İslam sanatları kurslarıyla hem öğrenim gördüğü alanda akademik gelişimini sağlama hem de kültür ve sanat alanında donanım kazanma imkânı bulacak.

 • 6

  EKİM

  KYK'lı Gençler Huzurda Buluşuyor

  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl belirli bir tema çerçevesinde kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Ankara Kocatepe Camii avlusunda düzenlenen açılış programıyla başladı. KYK, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı 81 il ve KKTC’de ‘Cami, Şehir ve Medeniyet’ temasıyla kutluyor. Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, KYK yurtlarında da Diyanet İşleri Başkanlığı ile iş birliği içerisinde çeşitli programlarla kutlanıyor.

 • 5

  EKİM

  KYK’lı Gençler Aşure Dağıttı

  Hicri takvimin ilk ayı olan ve "Allah'ın ayı" olarak bilinen Muharrem ayı ve Aşure Günü, ülke genelinde olduğu gibi KYK yurtlarında da çeşitli etkinliklerle idrak edildi. İslam tarihinde önemli bir yeri olan ve Aşure Günü olarak anılan Muharrem ayının 10. günü, KYK yurtlarında günün anlam ve önemine uygun olarak idrak edildi. İslam âleminin ortak hüznü ve kederi olan Kerbelâ hadisesinin anıldığı KYK yurtlarında, Diyanet İşleri Başkanlığı ile iş birliği içinde çeşitli programlar düzenlendi.

 • 3

  EKİM

  Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuruları Başladı

  Ek kontenjan ve özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, sağlık lisans tamamlama öğrencileri, burslu olmayan yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencileri için yurt başvuruları başladı.

 • 30

  EYLÜL

  Personelimiz Leyla Bolat'ın eşi Uzman Jandarma Mehmet Bolat Şehit Düştü

  Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada hayatını kaybeden Ağrı Abdurrahim Arvasi Yurt Yönetim Memuru Leyla Bolat'ın eşi Uzman Jandarma Mehmet Bolat'a Allah'tan rahmet, personelimiz Leyla Bolat'a ve yakınlarına sabır dileriz.

 • 20

  EYLÜL

  KYK’ya Gelin Tanış Olalım

  81 il, 240 ilçe ve KKTC’de 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan KYK, üniversiteli gençlere kapılarını açtı.Öğrencilerin konforlu, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için yaz boyunca hazırlıklarını tamamlayan KYK, 10 Eylül’de öğrencilerle buluştu.Yurtlar ile ilgili her türlü bilgiye ulaşan, kafalarındaki soru işaretlerine cevap bulan anne ve babalar gönül rahatlığıyla evlatlarını KYK’ya emanet ederek gözleri arkada kalmadan memleketlerine dönüyor.

 • 13

  EYLÜL

  KYK’dan Öğrencilere Beslenme Yardımı Sürprizi

  600 binden fazla üniversiteli gence kucak açan KYK, gençlere sunduğu barınma, burs/kredi ve eğitim imkânlarının yanı sıra öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yurtlarda kalan öğrencilere beslenme yardımında da bulunuyor.

 • 12

  EYLÜL

  KYK Ek Kontenjanla Yerleşenlerin Yurt Başvurularını Almaya Hazırlanıyor

  KYK, ek kontenjan ve özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan, ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvurularını almaya hazırlanıyor.

 • 11

  EYLÜL

  KYK Yurtlarına Yedek Yerleştirmeler Başladı

  2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala 10 Eylül'de öğrencilere kapılarını açan KYK, yedek sırası bekleyen binlerce genci yerleştirme işlemine bugün (11 Eylül) başladı. İlk yedeklerin yerleştirilmesinin ardından ikinci yedek yerleştirme 14 Eylül, üçüncü yedek yerleştirme ise 18 Eylül'de gerçekleştirilecek.

 • 6

  EYLÜL

  Yurt Kayıtları İçin Son Gün 9 Eylül

  KYK yurtlarına kayıt işlemleri 9 Eylül’de sona erecek. KYK yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurtlarında barınmaya hak kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden 9 Eylül 2017 saat 23.59’a kadar taahhütname onayını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

 • 1

  EYLÜL

  2017-2018 Dönemi Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvuru sonuçları açıklandı. Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını e-Devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Öğrencilerin 9 Eylül 23.59'a kadar e-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr adresinden kayıtlarını yaptırmaları yeterli olacak.

 • 25

  AĞUSTOS

  Bakan Osman Aşkın Bak, KYK Yurt Müdürleri ile Bir Araya Geldi

  KYK, 2017-2018 eğitim öğretim yılı için hazırlıklarını tamamlarken Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 751 yurtta görev yapan KYK Yurt Müdürlerinin eğitimine yönelik toplantıya katıldı.

 • 22

  AĞUSTOS

  KYK YURT BAŞVURULARI SONA ERDİ

  KYK yurt başvurularının sona ermesinin ardından başvuruda bulunan 368 bin 954 öğrenci içerisinden yerleştirme ve yedek sıralamalarının yapılması için tespit süreci başladı. Yerleştirmelerde ailenin gelir durumu, sosyal durum ve başarı kriterleri baz alınarak öğrencilerin durumu tespit ediliyor.