HABERARŞİVİ
 • 22

  ŞUBAT

  KYK, gençleri Osmanlı mirasıyla buluşturuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Osmanlı mirası ve ata yadigârı topraklarla gençleri buluşturmak amacıyla Balkanlar’a gezi düzenliyor. Geziye 81 ilden KYK yurtlarında barınan gençler katılacak.

 • 22

  ŞUBAT

  KYK, Gençleri Dinliyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gençlerin kariyer planı yaparken ve iş ararken yaşadıkları zorlukları ilgili kurumlarla paylaşabilmeleri için "Güçlü Bir Gençlik İçin: Tartışıyoruz" başlıklı bir “Gençlik Paneli” düzenledi. Avrupa Birliği desteği ile yürütülen Dezavantajlı Öğrencileri Destekleme Projesi (DEZÖDES) kapsamındaki panelin açılış konuşmasını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptı.

 • 16

  ŞUBAT

  KYK’dan Kısa Film Yarışması

  500 binden fazla gence ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlarda yüzlerce değişik alanda düzenlediği eğitim, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra çeşitli yarışmalarla da öğrencileri teşvik ediyor, ödüllendiriyor. KYK, halen başvuruları devam eden “Siber Beyin Aranıyor!” yarışmasının ardından şimdi de kısa film yarışması düzenliyor.

 • 10

  ŞUBAT

  KYK, Yurt Dışında da Öğrencilerin Hizmetinde

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurt içinde ve dışında yükseköğrenim gören öğrencilerin yükseköğrenimlerini, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak için çalışıyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yükseköğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilere üç yurtla hizmet veriyor.

 • 8

  ŞUBAT

  KYK Siber Beyin Yarışmasında Final 15 Mart’ta

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun, yurtlarda barınan gençler arasında düzenlediği “Siber Beyin Aranıyor!” yarışmasında merakla beklenen yarı final ve final tarihleri belli oldu. Daha önce 25 Şubat’ta yapılacağı duyurulan final tarihi öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine 15 Mart’a ertelendi. Başvurular da 27 Şubat’a kadar devam edecek.

 • 6

  ŞUBAT

  KYK Faaliyetlerine Rekor Katılım

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, bir rekora daha imza attı. 2016 yılı boyunca yurtlarda düzenlenen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere 1 buçuk milyona yakın öğrenci katıldı. Milli birlik ve milli kültür şuuruyla değer üreten, yaşadığı toprakların sorunlarını dert edinen bir gençlik yetiştirmek amacıyla düzenlenen faaliyetlere geçtiğimiz yıl 1 milyon 312 bin 86 öğrenci katıldı.

 • 30

  OCAK

  KYK Kış Kampları Sona Erdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun bu yıl ikinci kez organize ettiği KYK Kış Kampları, 81 İlden 1500 genci 11 ilde bir araya getirdi.

 • 20

  OCAK

  Yurtlarda Hizmet Veren Diyetisyenler Bir Araya Geldi

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlarda barınan 500 bini aşkın öğrenciye sunulan hizmet kalitesinin arttırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 19

  OCAK

  KYK’lı Gençler, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile buluşuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gençleri, ülkemizin önemli isimleriyle buluşturmaya devam ediyor.

 • 18

  OCAK

  81 İlden 1500 Genç, 11 Şehirde Kampa Giriyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, eğitim faaliyetlerine tatilde de ara vermiyor. Geçen yıl 10 farklı şehirde 1000 gençle Tematik Kış Kampları uygulamasına imza atan KYK, bu yıl da 81 ilden 1500 KYK’lı genci, 11 ilde “KYK Tematik Kış Kampları”nda buluşturuyor.

 • 17

  OCAK

  KYK’lı gençler Recai Kutan’la buluştu

  Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) genel başkanlığını da yürüten Recai Kutan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) gerçekleştirdiği, “Çınarın Gölgesinde Sohbetler” programında gençlerle buluştu. Programa KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da katıldı. ESAM’da gerçekleştirilen programda Kutan, KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine tecrübelerini aktardı.

 • 12

  OCAK

  KYK’dan milyonlarca öğrenci için bir kolaylık daha

  Milyonlarca üniversite öğrencisine daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, bir yeniliğe daha imza attı. KYK, öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencileri, kuruma dilekçe ile başvurma külfetinden kurtararak burs/krediden vazgeçme işlemlerini de e-devlet’e taşıdı.

 • 12

  OCAK

  KYK’lı Gençler, Recai Kutan’la buluşuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Aralık ayında başlattığı yeni projesi kapsamında gençleri, ülkemizin medeniyet yürüyüşünün önemli isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. “Çınarın Gölgesinde Sohbetler” programıyla üniversiteli gençleri, şair Recep Garip mihmandarlığında ülkemizin değerleriyle bir araya getiren KYK, gençleri, şimdi de siyaset ve dava adamı Recai Kutan’la buluşturuyor.

 • 4

  OCAK

  BASIN AÇIKLAMASI

  İstanbul Edirnekapı Kız Öğrenci Yurdu'nun mutfak bölümünde çıkan küçük çaplı yangın ve sonrasında dile getirilen iddialar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 • 3

  OCAK

  KYK’lı Gençler, Kenan Sofuoğlu ve Rasim Özdenören ile Buluşuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gençleri, Türkiye’nin değerleriyle buluşturmaya devam ediyor. Birbirinden farklı projelerle, gençlerin eğitim, sosyal, kültürel, milli ve manevi yönlerini güçlendirmek için çalışmalara imza atan KYK, yeni bir projeye daha ev sahipliği yapıyor.