HABERARŞİVİ
 • 22

  HAZİRAN

  2018 AKDENİZ OYUNLARI BAŞLADI

  İspanya'nın Tarragona kentinde düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları başladı. 26 ülkeden yaklaşık 4 bin sporcunun katılacağı organizasyonda, Türkiye 345 sporcuyla madalya mücadelesi verecek.

 • 21

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK E-SPOR DÜNYASINDA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) E-Spor Merkezi'nde öğrencilerle League of Legends oyununu oynadı.

 • 21

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK İLKE ÖZYÜKSEL'İ TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İspanya'da düzenlenen Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcumuz İlke Özyüksel'i tebrik etti.

 • 20

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK MİLLİ SPORCULARLA İSTANBUL'DA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Akdeniz Oyunları’na gidecek olan sporcularla İstanbul'da bir araya geldi. Sporculara başarılar dileyen Osman Aşkın Bak, “Bayrağımızı göndere çektirerek, Mersin’deki başarıyı yakalayacağınıza inanıyorum” dedi.

 • 19

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK ŞIRNAK’TA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, "İnanıyoruz ki bu bölgede gelecek yeşerecek, terörün izlerini ve buradaki o terör iklimini ortadan kaldıracağız. Bu noktada da devlet olarak buraya tesisler inşa etmeye, yeni tesisler kazandırmaya devam edeceğiz." dedi.

 • 19

  HAZİRAN

  BAKAN BAK TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRAN ŞIRNAKLI ÇOCUKLARLA MAÇ YAPTI

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Şırnak'ın Ayvalık köyünde yerde buldukları Türk bayrağını kendi imkanlarıyla diktikleri direğe asarak dalgalandıran çocuklara verdiği sözü tutarak, onlarla top oynadı.

 • 14

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN FENERBAHÇE DOĞUŞ’A TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı’nı tebrik etti.

 • 14

  HAZİRAN

  GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK’TAN BAYRAM MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Ramazan bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 • 12

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: "AMATÖR SPOR KULÜPLERİ BU ÜLKENİN GENÇLERİ İÇİN KURULDU"

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de, "Amatör Spor Kulüpleri Açılışı ve Malzeme Dağıtım Töreni"ne katıldı.

 • 11

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ PARA-TAEKWONDOCULARA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Şampiyonası’nda 16 madalya kazanarak şampiyon olan Türkiye Para-Taekwondo Milli Takımı’nı tebrik etti.

 • 8

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN YAZ TATİLİNDE "SPOR YAPIN" TAVSİYESİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Rize’de Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu'ndaki karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerden bir hafta dinlendikten sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yerel yönetimlerin açtığı yaz spor okullarına başvurmalarını istedi.

 • 8

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, MİLLİ GÜREŞÇİLERİ TEBRİK ETTİ

  İstanbul'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Milli Güreçilerimiz Zeynep Yetgil altın, Aslı Tuğcu ise bronz madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yayımladığı mesajla Milli Güreşçileri tebrik etti.

 • 5

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK RİZE'DE

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na Ali Koç'un seçilmesiyle ilgili, "Fenerbahçe Kulübü'nün başarısı, güçlü olması, Türk sporu açısından bizim için çok önemli. Özellikle olimpiyatlar ve amatör branşlar için önemli." dedi.

 • 5

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK MİLLİ GÜREŞÇİLERİ KUTLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından İstanbul'da düzenlenen U23 Avrupa Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde grekoromen stilde 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan milli güreşçilerimizi tebrik etti.

 • 1

  HAZİRAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK TFF OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “Özellikle altyapının gelişmesi için bir kanun çıkardık. Yaklaşık 300 milyon lira civarında bir kaynak. Türk sporu ve Türk futbolu için çok önemli. Bu kaynağı gençlerimize harcayalım. Türk futbolu için harcayalım. Altyapıyı geliştirelim. Kulüplerin ekonomik sıkıntıları var. Bunun için üretmek zorundayız. Cengiz ve Enes geliyor. Bunlar gibi onlarca olması lazım. Altınordu ve Pazarspor kulüpleri bunu uyguluyor. Gelecek, altyapıya yapılacak yatırımlarda” dedi.