HABERARŞİVİ
 • 19

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN DÜNYA ŞAMPİYONUNA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SÜRPRİZİ

  Ülkemizi Dünya Güreş Şampiyonası’nda temsil edecek olan Grekoromen Güreş Milli Takımını kamp yaptığı merkezde ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştürdü.

 • 19

  AĞUSTOS

  KYK YURT BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN YARIN

  Üniversiteli olmanın heyecanını yaşayan yüz binlerce gencin ilk tercihi olan, rahat ve güvenli Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları için başvurular yarın (20 Ağustos) sona eriyor.

 • 19

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, KAMPTA GENÇLERLE SPOR YAPTI

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kocaeli’deki Türkiye Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Kampında gençlerle birlikte spor yaptı, birbirinden farklı aktivitelere katıldı.

 • 18

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, KYK YURT MÜDÜRLERİ EĞİTİMİNE KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı, 81 ildeki 751 yurtta görev yapan Yurt Müdürlerine yönelik eğitim toplantısına katıldı.

 • 17

  AĞUSTOS

  KYK 7/24 GENÇLERİN HİZMETİNDE

  Kredi ve Yurtlar Kurumu Kurumsal İletişim Merkezi, bundan sonra yıl boyunca gençlere 7 gün 24 saat hizmet verecek.

 • 17

  AĞUSTOS

  BEDENSEL ENGELLİ SEFA’NIN QUARESMA HAYALİ GERÇEK OLUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, tek hayali Quaresma ile tanışmak olan bedensel engelli Sefa'nın sosyal medya paylaşımı üzerine harekete geçti ve Sefa’nın hayalini gerçekleştirme sözü verdi.

 • 17

  AĞUSTOS

  FASLI GENÇLER DÜZCE, BOLU VE İSTANBUL’U KEŞFEDİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Fas Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen, ‘Kültürlerarası Öğrenme’ temalı gençlik değişimi kapsamında, Faslı 21 üniversite öğrencisi Türkiye’ye geldi.

 • 16

  AĞUSTOS

  KYK TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

  Yeni eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamlayan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, her ilde üniversite ve otogarlara kurduğu tanıtım stantlarında öğrenci ve aileleri bilgilendiriyor.

 • 16

  AĞUSTOS

  PROJE YÜRÜTÜCÜLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın büyük ilgi gören ve yüzlerce projenin hayata geçmesini sağlayan Gençlik Projeleri Destek Programı’nın 2016-II Genel Çağrı yürütücülerine yönelik olarak düzenlenen “Eğitim Toplantısı” İstanbul’da geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

 • 16

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK MİLLİ SPORCULARI KABUL ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda ülkemize altın madalya kazandıran milli sporcu Ramil Guliyev ile gümüş madalyanın sahibi olan Yasmani Copello Escobar'ı makamında kabul etti.

 • 16

  AĞUSTOS

  KİTAP KAFELER GENÇLERİ BEKLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenen projelerden olan kitap kafeler bir bir hayata geçiriliyor. Son olarak Hakkari ve Gaziantep’te iki kitap kafe gençlerin hizmetine sunuldu.

 • 15

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN TEBRİK TELEFONU

  İngiltere'nin başkenti Londra'daki 16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda mücadele eden ay-yıldızlı kafile, İstanbul'da çiçeklerle karşılandı. Karşılama sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın telefonundan Ramil Guliyev ve Yasmani Copello Escobar ile konuştu ve milli sporcuları tebrik etti.

 • 14

  AĞUSTOS

  GENÇ GÖNÜLLÜLER’İN HEDEFİ YÜZ BİN KİŞİYE ULAŞMAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen Damla Projesi ara vermeksizin devam ediyor. Proje kapsamında 880 gönüllü genç, 100 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor.

 • 14

  AĞUSTOS

  FUTBOLUN EFSANELERİ GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesi kapsamında eski milli futbolcular, bu kez Eskişehir’de hükümlü ve tutuklu gençlerle bir araya gelecek.

 • 14

  AĞUSTOS

  KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLADI

  2017-2018 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve KKTC’de eğitim görmekte olan öğrencilerin yurt başvuruları 14 Ağustos’ta başladı.