HABERARŞİVİ
 • 23

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ KİCK BOKSÇULARA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası'nda 5 altın, 9 gümüş ve 15 bronz madalya kazanan milli Kick Boksçuları tebrik etti.

 • 22

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU, SAKARYA'DA BİSİKLET YARIŞININ STARTINI VERDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sakarya'da düzenlenen Uluslararası Dağ Bisikleti Şampiyonası MTB Cup ve Maraton Serisi'nin startını verdi.

 • 21

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU, ALTINORDU FUTBOL KULÜBÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

  İzmir’deki temasları çerçevesinde Altınordu Futbol Kulübü’nü ziyaret ederek genç futbolcularla bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Kuruluş felsefesine uygun olarak ülkemizin medarı iftiharı olan genç futbolcuları yetiştirme görevini layıkıyla yerine getiren Altınordu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 • 21

  EYLÜL

  “TRANSFER YERİNE ÜRETİMİ ÖNCELİK HALİNE GETİRMELİYİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Maalesef transfer politikasıyla ülkemiz ciddi bir başarı elde edemedi. Bu noktadan çıkıp üretim mecrasında yol alarak yeni yetenekleri keşfetmek lazım." dedi.

 • 20

  EYLÜL

  "BİR SPOR SEFERBERLİĞİNİN BAŞINDAYIZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Esenler Belediyesi tarafından Aksoy İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası'nın açılışı ile Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu'ndaki defter dağıtım törenine katıldı.

 • 20

  EYLÜL

  BAKAN DR. MEHMET KASAPOĞLU TEKNOFEST İSTANBUL'DA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yarının bilge insanlarının ve kaşiflerinin TEKNOFEST gibi vesilelerle çok daha motive bir şekilde yetişeceğini belirterek, “Bakanlık çalışmalarımız da inovasyon ve teknolojide ezber bozan bir gençlik yönünde şekillenecek” dedi.

 • 20

  EYLÜL

  GÜREŞTE GENÇ MİLLİLERİMİZDEN ÖNEMLİ BAŞARI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda Grekoromen stilde altın madalya kazanan Kerem Kamal ile bronz madalyanın sahibi olan Erkan Ergen ve Muhittin Sarıçiçek’i tebrik etti.

 • 20

  EYLÜL

  12 ÜLKEDEN 70 GENÇ, ULUSLARARASI MEDYA KAPASİTE GELİŞTİRME GENÇLİK KAMPI’NDA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından düzenlenen Uluslararası Medya Kapasite Geliştirme Kampı’nda, 12 farklı ülkeden 70 genç Samsun’da bir araya geldi.

 • 20

  EYLÜL

  GÖNÜLLÜ GENÇLER BİTLİS VE MUŞ YOLUNDA

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen Damla Gönüllülük Hareketiyle, tanımadığı kişilerin yaşam kalitesini artırmak için karşılık beklemeden toplumsal girişimde bulunan üniversite öğrencisi gönüllü gençler, Bitlis ve Muş’a gitmek üzere Ankara’da buluştu. Trenle Bitlis ve Muş’a giden gençler on gün boyunca gönüllülük faaliyetlerine katılacak.

 • 19

  EYLÜL

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 10 BİN GENCİ TEKNOFEST İLE BULUŞTURUYOR

  Türkiye’nin ilk teknoloji festivali Teknofest İstanbul 20-23 Eylül’de İstanbul’un yeni havalimanında gerçekleşecek. Organizasyonun paydaşlarından Gençlik ve Spor Bakanlığı festivale 42 ilden 10 bin gencin katılımını sağlayacak.

 • 19

  EYLÜL

  HAMZA YERLİKAYA TOKYO 2020 SÜRECİNDE FEDERASYON BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ankara’da bir araya geldiği federasyon başkanlarıyla 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın yol haritasını çizdi.

 • 18

  EYLÜL

  KYK, BESLENME YARDIMINI ARTIRDI

  Barınma, burs/kredi ve eğitim imkânlarının yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yurtlarda kalan öğrencilere beslenme yardımında da bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim yılı başında bünyesindeki yurtlarda barınan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı.

 • 17

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU: “TÜRKİYE'NİN BÜTÜN İMKANLARI, TÜRKİYE'NİN ÇOCUKLARININDIR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'da 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde öğrencilere hitaben, “Türkiye'nin bütün imkanları, Türkiye'nin çocuklarınındır. Eğitimin sporla iç içe olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.

 • 17

  EYLÜL

  GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU BALIKESİR'DE

  Çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulunmak üzere Balıkesir'de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu üniversiteli gençlerle ve esnafla bir araya geldi.

 • 16

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN ŞAMPİYON BADMİNTON'CULARA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Gençler Badminton Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Bengisu Erçetin ile Nazlıcan İnci'yi tebrik etti.