HABERARŞİVİ
 • 17

  OCAK

  KAMP LİDERLERİ İÇİN KAPASİTE GELİŞTİRME EĞİTİMİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı gençlik kamplarında gönüllü olarak görev yapan kamp liderleri için Antalya'da 21 Ocak – 12 Şubat tarihlerinde Kapasite Geliştirme Eğitimi gerçekleştirilecek.

 • 17

  OCAK

  TECRÜBE KONUŞUYOR UŞAK'TAYDI

  Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar" projesi kapsamında 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbeci askerlerine karşı kahramanlık örneği sergileyen isimler uşakta vatandaşlarla buluştu.

 • 17

  OCAK

  “TECRÜBE KONUŞUYOR İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR” KIRIKKALE VE YOZGAT'TA

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar bu kez Kırıkkale ve Yozgat'ta düzenlenecek.

 • 16

  OCAK

  KYK’LI GENÇLER RECAİ KUTAN’LA BULUŞTU

  Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) genel başkanlığını da yürüten Recai Kutan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) gerçekleştirdiği, “Çınarın Gölgesinde Sohbetler” programında gençlerle buluştu.

 • 15

  OCAK

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ SENKRONİZE BUZ PATENİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİNİ İZLEDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da izlediği Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonası, Ankara'da sona erdi.

 • 15

  OCAK

  HOKEYDE TÜRKİYE NAMAĞLUP ŞAMPİYON

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Slovenya'da yapılan 21 Yaş Altı Erkekler Avrupa Salon Hokey Şampiyonası'nda 16 puanla yenilgisiz şampiyon olan hokey milli takımını kutladı.

 • 14

  OCAK

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ: HİÇ KİMSEYE VATANIMIZ ÜZERİNDE OPERASYON YAPMA FIRSATINI VERMEYECEĞİZ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için başlatılan “Gençler Asla Unutmaz" projesinin galasında yaptığı konuşmada, "Bugün yine Türkiye üzerinde farklı oyunlar oynanıyor. Bunu bozacak tek şey birlik ve beraberliktir. 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var. Kararlı olacağız. Hiç kimseye cennet vatanımız üzerinde operasyon yapma fırsatını vermeyeceğiz. Ne FETÖ’cülere ne de diğer terör örgütlerine pabuç bırakmayacağız" dedi.

 • 14

  OCAK

  22 YAŞ ALTI TEKERLEKLİ SANDALYE GENÇ MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONU

  Türkiye, 22 Yaş Altı Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nda İngiltere'yi finalde 53-38 yenerek şampiyon oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayımladığı mesajla Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımımızı tebrik etti.

 • 13

  OCAK

  MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE EĞİTİMİ

  "Ulusal Uyuşturucu İle Mücadele Eylem Planı" kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "Madde Kullanımı İle Mücadele Eğitimi" 17-19 Ocak tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek.

 • 13

  OCAK

  AVRUPA’NIN EN FAZLA STADYUM İNŞA EDEN ÜLKESİ TÜRKİYE

  Stadyum projeleri ile öne çıkan Türkiye, 2007 yılından bu tarafa 18 yeni stadyum inşa ederken, Avrupa’nın bu süreçte en fazla stadyum inşa eden ülkesi oldu

 • 13

  OCAK

  ERKEKLER KUPA VOLEY’DE ŞAMPİYON FENERBAHÇE

  Voleybolda Erkekler Kupa Voley finalinde Fenerbahçe, Halkbank'ı 3-1 yenerek şampiyon oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayımladığı mesajla Fenerbahçe’yi tebrik etti.

 • 13

  OCAK

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN ENGELLİ SPORCULARA MALZEME DESTEĞİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bedensel Engelli sporcuların spora kazandırılması, sportif faaliyetlerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 10 farklı branşta 102 adet Tekerlekli Sandalye sporculara dağıtıldı.

 • 12

  OCAK

  GENÇLER 15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için “Gençler Asla Unutmaz” sloganıyla o gece destansı bir kahramanlığa imza atan gençleri bir araya getirecek.

 • 12

  OCAK

  KYK’LI GENÇLER “ÇINARIN GÖLGESİNDE SOHBETLER”DE RECAİ KUTAN’LA BULUŞUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Aralık ayında başlattığı “Çınarın Gölgesinde Sohbetler” projesi kapsamında gençleri, ülkemizin medeniyet yürüyüşünün önemli isimleriyle buluşturmaya devam ediyor.

 • 12

  OCAK

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ: “EYOF’A HAZIRIZ, DEAFOLİMPİK İÇİN SON AŞAMADAYIZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şubat ayında Erzurum’da düzenlenecek EYOF ve Samsun’da Temmuz ayında düzenlenecek 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları’na yönelik hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirterek, “EYOF için tesislerden sporcuların konaklayacağı oyunlar köyüne, sporcuların ulaşımından sağlığına kadar tüm hazırlıklar tamamlandı. Artık misafirlerimizi bekliyoruz” dedi.