HABERARŞİVİ
 • 20

  EYLÜL

  GÜREŞTE GENÇ MİLLİLERİMİZDEN ÖNEMLİ BAŞARI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda Grekoromen stilde altın madalya kazanan Kerem Kamal ile bronz madalyanın sahibi olan Erkan Ergen ve Muhittin Sarıçiçek’i tebrik etti.

 • 19

  EYLÜL

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 10 BİN GENCİ TEKNOFEST İLE BULUŞTURUYOR

  Türkiye’nin ilk teknoloji festivali Teknofest İstanbul 20-23 Eylül’de İstanbul’un yeni havalimanında gerçekleşecek. Organizasyonun paydaşlarından Gençlik ve Spor Bakanlığı festivale 42 ilden 10 bin gencin katılımını sağlayacak.

 • 19

  EYLÜL

  HAMZA YERLİKAYA TOKYO 2020 SÜRECİNDE FEDERASYON BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ankara’da bir araya geldiği federasyon başkanlarıyla 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın yol haritasını çizdi.

 • 18

  EYLÜL

  KYK, BESLENME YARDIMINI ARTIRDI

  Barınma, burs/kredi ve eğitim imkânlarının yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yurtlarda kalan öğrencilere beslenme yardımında da bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim yılı başında bünyesindeki yurtlarda barınan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı.

 • 17

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU: “TÜRKİYE'NİN BÜTÜN İMKANLARI, TÜRKİYE'NİN ÇOCUKLARININDIR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'da 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde öğrencilere hitaben, “Türkiye'nin bütün imkanları, Türkiye'nin çocuklarınındır. Eğitimin sporla iç içe olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.

 • 17

  EYLÜL

  GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU BALIKESİR'DE

  Çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulunmak üzere Balıkesir'de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu üniversiteli gençlerle ve esnafla bir araya geldi.

 • 16

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN ŞAMPİYON BADMİNTON'CULARA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Gençler Badminton Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Bengisu Erçetin ile Nazlıcan İnci'yi tebrik etti.

 • 16

  EYLÜL

  DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI (WRC) TÜRKİYE'DE YAPILDI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) ödül töreni için Marmaris'e gitti. 8 yıl aradan sonra tekrar Türkiye'de yapılan şampiyonaya 22 ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcu katıldı.

 • 15

  EYLÜL

  "TÜRKİYE ORGANİZASYONLAR AÇISINDAN CİDDİ BAŞARILARI OLAN BİR ÜLKE"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) Türkiye Rallisi adı altında Marmaris'te gerçekleştirilen 10. ayağının ülke adına önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, "Türkiye organizasyonlar açısından ciddi başarıları olan bir ülke. Son yıllarda gerek tesisleşme gerekse organizasyon noktasındaki performansımız ciddi derecede arttı." dedi.

 • 15

  EYLÜL

  JUDODA GENÇ MİLLİLERİMİZDEN TARİHİ BAŞARI

  Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’nda 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan milli sporcularımız, Türkiye’nin madalya bazında şampiyona tarihindeki en başarılı organizasyonuna imza attı.

 • 15

  EYLÜL

  U22 TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONU!

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İtalya’da düzenlenen Avrupa 22 Yaş Altı Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nda Almanya’yı 67-64 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Milli takımımızı tebrik etti.

 • 13

  EYLÜL

  KYK’DAN REKOR; YERLEŞTİRME SONUÇLARI İKİ GÜNDE AÇIKLANDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvurularını aldıktan iki gün sonra sonuçları açıkladı.

 • 13

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN GENÇLİK KAMPINA SÜRPRİZ ZİYARET

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bolu Aladağ Gençlik Kampı’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek buradaki gençlerle bir araya geldi.

 • 13

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU, WRC TÜRKİYE RALLİSİ'NİN SEREMONİ STARTINI VERDİ

  Dünya Ralli Şampiyonası'nın Türkiye Rallisi adı altında Marmaris'te düzenlenen 10. ayağının seremoni startını, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu gerçekleştirdi.

 • 12

  EYLÜL

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN GENÇLERE TEKNOFEST İSTANBUL DAVETİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm gençleri 20-23 Eylül'de İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST İstanbul’a çağırdı.