HABERARŞİVİ
 • 17

  KASIM

  4 İLDE ÜÇ YENİ TEMATİK GENÇLİK KAMPI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Tematik Kamplar Projesi kapsamında yürüttüğü uygulama programları çerçevesinde 20- 24 Kasım tarihleri arasında; Mersin ve Antalya’da “Seracılık ve Organik Tarım Kampı”, Yalova’da “Çiçek Yetiştiriciliği” ve Balıkesir’de “Besicilik ve Sütçülük” temalı kamplar düzenlenecek.

 • 17

  KASIM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ CİMNASTİKÇİLERE TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Bulgaristan’da düzenlenen Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcular Doğukan Büyükarslan ve Koray Altınel’i tebrik etti.

 • 16

  KASIM

  GENÇLİK LİDERLERİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

  Toplumu, özellikle de gençleri her türlü bağımlılıktan korumak ve farkındalık oluşturmak amacıyla harekete geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlik liderlerine bağımlılıkla mücadele eğitimi veriyor.

 • 16

  KASIM

  DAMLA PROJESİ İLE 39 İLDE 120 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen Damla Projesi sona erdi. 2017 yılında 24 Temmuz - 11 Kasım tarihleri arasında 39 ilde gerçekleştirilen programlarda 870 yerli ve yabancı gönüllü gençlerle birlikte yaklaşık 120 bin kişiye ulaşıldı.

 • 16

  KASIM

  KYK KREDİ VE BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Yükseköğrenim öğrencilerinin heyecanla beklediği 2017-2018 eğitim öğretim yılı burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. KYK, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere Ekim ayı dahil olmak üzere ödeme yapacak.

 • 16

  KASIM

  "FUTBOLUN EFSANELERİ GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞUYOR" PROJESİ BURSA’DA

  Gençlik ve Spor ile Adalet bakanlıkları tarafından yürütülen "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesi kapsamında Bursa'ya gelen Türk futbolunun ünlü isimleri hükümlü ve tutuklularla maç yaptı.

 • 15

  KASIM

  SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE PROJESİ ISPARTALI ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinin bu haftaki programında Isparta’dan Antalya’ya giden çocuklar, Türkiye ile Arnavutluk arasında oynanan milli maçı tribünden izlediler.

 • 14

  KASIM

  FUTBOLUN EFSANELERİ BURSA’DA GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin yedinci programı 16 Kasım’da Bursa’da gerçekleştirilecek. Programda, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya gelecek.

 • 14

  KASIM

  “ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER – AVRUPA” PROJESİ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler – Avrupa” Projesi başladı. Bu yıl iki ayrı program halinde uygulanacak olan proje ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gençlerimiz ülkemizi ziyaret edecek.

 • 14

  KASIM

  GENÇLİK ARAŞTIRMALARI DERGİSİ 13. SAYISI YAYIMLANDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Araştırmaları Dergisi’nin 13’üncü sayısında, “Gençlik ve Katılımcılık” temalı çok çeşitli gençlik konuları işleniyor.

 • 13

  KASIM

  OLİMPİYAT ŞAMPİYONU TAHA AKGÜL SESAM’DA

  Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül'e, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nda (SESAM) sağlık ve performans değerlendirme testleri uygulandı.

 • 12

  KASIM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK ''SPORDA BAŞARILI OLAN GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ''

  Vodafone 39. İstanbul Maratonu tamamlandı. Maratonun startını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak verdi. Bakan Osman Aşkın Bak, büyüyen, gelişen ve sporda başarılı olan güçlü bir Türkiye istediklerini söyledi.

 • 11

  KASIM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK MARDİN’DE

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile birlikte ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Mardin’e geldi. Bakan Osman Aşkın Bak, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için Mardin’in Derik ilçesinde okutulan mevlide katılırken, Mehmet Ayaydın İlk ve Ortaokulu ile Şehit Kaymakam Safitürk’ün adını taşıyan Anadolu Lisesinin açılışını gerçekleştirdi.

 • 11

  KASIM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN KICK BOKS MİLLİ TAKIMINA TEBRİK

  Türk Milli Takımı, Macaristan'da düzenlenen Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda 1 altın, 8 gümüş, 35 bronz olmak üzere 44 madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Macaristan’da düzenlenen Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda madalya kazanan Milli Takımımız için tebrik mesajı yayımladı.

 • 11

  KASIM

  JUDO’DA BİLAL ÇİLOĞLU BRONZ MADALYA KAZANDI

  Karadağ’da düzenlenen 23 Yaş altı Avrupa Judo Şampiyonası’nda erkekler 73 kiloda Bilal Çiloğlu bronz madalyanın sahibi oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Milli Judocu Bilal Çiloğlu’nu yayımladığı mesajla tebrik etti.