HABERARŞİVİ
 • 24

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, MİLLİ SPORCU ENVER YILDIRIM’I TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 23 Yaş Altı Eskrim Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Enver Yıldırım’ı tebrik etti.

 • 24

  NİSAN

  GENÇLER FAS VE TÜRKİYE ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Fas Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığıyla 20-29 Nisan 2017 tarihleri arasında “Kültürler Arası Öğrenme” temalı gençlik değişim programının ikinci etabı Fas'ta başladı.

 • 24

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, ENGELLİ GENCİN EN BÜYÜK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, en büyük hayali Galatasaray maçı izlemek olan spastik engelli Yunus Emre Boran’ın, hayalini gerçekleştirdi. Osmaniyeli Yunus Emre, Ligin 26. Haftasında Türk Telekom Arena’da oynanan Galatasaray – Adanaspor maçını izledi.

 • 23

  NİSAN

  GENÇLERDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE AHDE VEFA

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen “Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine” yarışması sonuçları açıklandı. 420 bin mektubun yazıldığı yarışmada, 13-17 yaş kategorisinde Konya’dan Abdullah Selman Pullu, 18-21 yaş kategorisinde Ankara’dan Keremhan Yaman ile 22-29 yaş kategorisinde Mersin’den Ayşenur Karasu birinci oldu.

 • 23

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, VAKIFBANK İLE ECZACIBAŞI VİTRA'YI TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali'nde şampiyonluğa ulaşan Vakıfbank ile üçüncülüğü elde eden Eczacıbaşı VitrA'yı tebrik etti.

 • 22

  NİSAN

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN DOĞU VE GÜNEYDOĞU’YA GÜÇLÜ DESTEK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde, 91’i Gençlik Merkezi, 87’si Kitap Kafe ve 25’i Mobil Gençlik Merkezi olmak üzere toplam 203 projeye 20 milyon TL destek verecek.

 • 22

  NİSAN

  KYK'DA YURT KAPASİTESİ 600 BİNİ GEÇTİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda (KYK) yurt kapasitesi 600 bini geçti. 2002 yılında 190 olan yurt sayısı 2017 yılında 727'ye, yatak kapasitesi ise 182 bin 258'den 601 bin 19'a yükseldi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, barınma sorunu olan öğrencilerin artık ilk tercihlerinin KYK yurtları olduğunu belirterek, "KYK Yurtlarında yatak kapasitesinde 600 bini geçtik. Yurtlarda sadece sayı olarak artış sağlanmadı. Öğrencilere sunulan hizmetlerde de son yıllarda önemli iyileştirmeler yapılırken, öğrencilerimiz sosyo-kültürel açıdan birçok imkana sahip oldu” dedi.

 • 22

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'IN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • 21

  NİSAN

  KYK’DA KUTLU DOĞUM COŞKUSU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ülke genelinde bir dizi etkinliğe imza atıyor.

 • 21

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ "GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ" FİNAL PROGRAMI'NA KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bu ülkeye ihanet edenler, bu ülkeyi birbirine katmak isteyenler, bu ülkede huzursuzluk çıkarmak isteyenler, bu aziz milleti bölmek isteyenler, bu ülkenin geleceğini karartmak isteyenler, 2023-2053-2071'de bu ülkenin varlığını ortadan kaldırmak isteyenler, karşılarında sizleri (gençleri) bulacak." dedi.

 • 20

  NİSAN

  GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ: “UEFA KARARINI GÖZDEN GEÇİRMELİ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beşiktaş - Olympique Lyon maçı öncesi UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği iki yıl ertelemeli bir yıl men cezasını değerlendirirken, “Gözden geçirilmesi gereken bir karar. Hem aynı cezanın verilmesinin hem de içeriğinin gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

 • 20

  NİSAN

  İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR O GECEYİ DİYARBAKIR VE MARDİN’DE ANLATTI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar” projesi son olarak Diyarbakır ve Mardin’deydi.

 • 19

  NİSAN

  SAKARYA’DA "AFETE HAZIR TÜRKİYE" EĞİTİMİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Afete Hazır Türkiye-Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi’nin 14'üncüsü 03-05 Mayıs tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirilecek.

 • 19

  NİSAN

  HADİSLER IŞIĞINDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kutlu Doğum Haftası kapsamında Ankara’da “Hadisler Işığında Kutlu Doğum Programı” düzenledi.

 • 19

  NİSAN

  KYK, 81 İLDEN 1000 GENCİ “KURULUŞ’TAN ÇANAKKALE’YE” GÖTÜRÜYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” kapsamında 81 ilden bin genci Çanakkale’ye götürecek.