HABERARŞİVİ
 • 17

  ŞUBAT

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK "ATLETİZMDE 2017 YILININ EN İYİLERİ" ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul'da düzenlenen "Atletizmde 2017 Yılının En İyileri" ödül törenine katıldı. "Yılın erkek atleti" seçilen dünya şampiyonu milli sporcu Ramil Guliyev'e ödülünü Bakan Osman Aşkın Bak verdi.

 • 17

  ŞUBAT

  “İNTERNETİN ESİRİ OLAN GENÇLİK İSTEMİYORUZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “İnternetin esiri olan bir gençlik istemiyoruz. Değerlere bakan, değerlerini düşünen, onun için konuşan bir gençlik istiyoruz. Geleneklerimizi, köklerimizi yaşatmalıyız, yeşertmeliyiz” dedi.

 • 16

  ŞUBAT

  NABİ AVCI KYK’LI GENÇLERLE BULUŞTU

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun hayata geçirdiği 'Bir Asrın Belleği' projesi kapsamında Eski Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı gençlerle buluştu.

 • 16

  ŞUBAT

  TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ BAŞLIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında oluşturulan Bilim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 • 15

  ŞUBAT

  KYK E-DEVLET KOLAYLIĞIYLA GENÇLERİN HİZMETİNDE

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gençlere daha kolay ve hızlı hizmet sunmak amacıyla yurt ve burs/kredi başvuru, onay ve iptal işlemlerini e-Devlet’e taşıdı.

 • 13

  ŞUBAT

  AZERBAYCANLI GENÇLER KAYSERİ'DE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen "Öz Yurtta Kardeş Eli" projesi çerçevesinde bir grup Azerbaycanlı öğrenci, Kayseri’de ziyaretlerde bulunuyor.

 • 13

  ŞUBAT

  KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI HEYECANI İL YARIŞMALARIYLA BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları’ nın ilk safhası olan İl Birinciliği yarışmaları başladı.

 • 12

  ŞUBAT

  BOLULU ÇOCUKLAR SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSEDİLER

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Başakşehir - Fenerbahçe maçını tribünden izlediler.

 • 12

  ŞUBAT

  GÜNEY KORE’DE SPOR BAKANLARI BULUŞMASI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nın düzenlendiği Güney Kore’de, “Toplumda Spor Değerinin Gelişimi” konulu Spor Bakanları toplantısına katıldı.

 • 11

  ŞUBAT

  DEDESİNİN GAZİ MADALYASIYLA KORE'DE

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nın düzenlendiği Güney Kore'de Türkiye'yi Artistik Patinaj'da temsil edecek olan Alper Uçar ve Alisa Agafonova'yla bir araya geldi.

 • 10

  ŞUBAT

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK GÜNEY KORE'DE OLİMPİYAT KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nın düzenlendiği Güney Kore'de PyeongChang Olimpiyat Köyü'nü ziyaret ederek milli sporcularımızla bir araya geldi.

 • 9

  ŞUBAT

  YAZAR RASİM ÖZDENÖREN GENÇLERLE BULUŞTU

  Türk edebiyatının “Gül Yetiştiren Adam”ı Rasim Özdenören, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından Genel Müdürlükte düzenlenen etkinlikte KYK’lı gençlerle buluştu.

 • 9

  ŞUBAT

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, GÜNEY KORE’DE KIŞ OLİMPİYAT OYUNLARI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Güney Kore'nin PyeongChang kentinde düzenlenen 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nın resmi açılış törenini PyeongChang Olimpiyat Stadyum'unda izledi.

 • 8

  ŞUBAT

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK FİLİSTİN’DE

  "Kudüs 2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti" programına katılmak üzere Filistin'de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, temaslarının ikinci gününde Mescid-i Aksa'yı ziyaret etti. Bakan Bak, Doğu Kudüs'te Filistinli çocuklarla futbol ve basketbol da oynadı.

 • 7

  ŞUBAT

  “KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

  İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen "Kudüs 2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti" programına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajını okudu. Bakan Bak, düzenlenen program ile Filistin'de yaşananlara dair farkındalık yaratılarak insanların dikkatinin bölgeye çekileceğini söyledi.