HABERARŞİVİ
 • 23

  ŞUBAT

  İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR O GECEYİ TRABZON’DA ANLATTI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "İçimizdeki Kahramanlar" projesi kapsamında 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbeci askerlerine karşı kahramanlık örneği sergileyen isimler, Trabzon'da o hain gecede yaşadıklarını paylaştılar.‬

 • 23

  ŞUBAT

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ “EURO 2024’ÜN EN GÜÇLÜ ADAYI BİZİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2024) en güçlü adayının Türkiye olduğunu vurguladı. İstanbul’da görülmeye başlanan Futbolda Şike Kumpası Davası ile ilgili açıklamalarda da bulunan Bakan Çağatay Kılıç, “Şike davasının Türk sporuna hiçbir etkisinin olmadığını söylemek doğru olmaz. ülkemizin spor anlamındaki imajına zarar verenler tabi ki bunun bedelini ödeyecek” dedi.

 • 22

  ŞUBAT

  KYK, GENÇLERİ OSMANLI MİRASIYLA BULUŞTURUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Osmanlı mirası ve ata yadigârı topraklarla gençleri buluşturmak amacıyla Balkanlar’a gezi düzenliyor.

 • 22

  ŞUBAT

  KAMP LİDERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği gençlik kamplarında lider olarak görev almak isteyen gönüllü gençler için “Kamp Liderliği Eğitimi” başvuruları başladı.

 • 22

  ŞUBAT

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN KIŞ SPORLARINA DESTEK

  Kış sporlarının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Gençlik ve Spor Bakanlığı, 3 adet snowtrack (Kar ezme ve sıkılaştırma makinası) alarak Kars, Kayseri ve Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine gönderdi.

 • 22

  ŞUBAT

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ: "AB İLE BİR TÜRLÜ NİKAH MASASINDA SONUÇLANMAYAN AŞKIMIZ VAR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AB'nin kendi içinde yaşadığı ve aşmaya çalıştığı eksiklikleri olduğuna dikkat çekerek, “AB ortaklığına bir değerler ve ekonomik iş birliği olarak baktığımızda, AB’nin kendi değerleriyle ne kadar çeliştiğini görürsünüz" dedi.

 • 20

  ŞUBAT

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’TAN MİLLİ KARATECİLERE KUTLAMA

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bulgaristan’da düzenlenen 44. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda madalya kazanan milli sporcuları tebrik etti.

 • 19

  ŞUBAT

  ERZURUM ANILARIMIZDA EN İYİ EYOF KIŞ FESTİVALİ OLARAK KALACAK

  Avrupa Olimpiyat Komitesi’nden EYOF 2017 Erzurum’a Tam Not EYOF Erzurum’la Gurur Duyabilirsiniz

 • 18

  ŞUBAT

  EYOF 2017 ŞÖLENİ SONA ERDİ

  Türkiye'nin ilk kez ev sahipliğinde 34 ülkeden 675 sporcunun katılımıyla Erzurum'da düzenlenen ve 11 Şubat'ta başlayan EYOF 2017, kapanış töreniyle tamamlandı

 • 17

  ŞUBAT

  EYOF’TA HAZAR KARAGÖL GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI

  Erzurum’da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde Erkekler Sürat Pateni 1000 metre finalinde milli sporcumuz Hazar Karagöl tarihi bir başarı elde ederek gümüş madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayımladığı mesajla Hazar Karagöl’ü tebrik etti.

 • 17

  ŞUBAT

  EYOF 2017’DE 3. MADALYA CURLING KIZ MİLLİ TAKIMIMIZDAN

  EYOF 2017’de mücadele eden Curling Kız Milli Takımımız, finalde Rusya’ya mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay, yayımladığı mesajla Curling Kız Milli Takımı sporcularını tebrik etti.

 • 17

  ŞUBAT

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, EYOF 2017’DE TARİHİ BAŞARI ELDE EDEN SPORCULARI TELEFONLA ARADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum'da düzenlenen 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF 2017) madalya kazanan milli sporcuları telefonla aradı.

 • 16

  ŞUBAT

  KYK’DAN KISA FİLM YARIŞMASI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) "Merhamet ve Güven" temalı kısa film yarışması düzenlenecek.

 • 15

  ŞUBAT

  " İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR" O GECE YAŞADIKLARINI İSTANBUL’DA ANLATTI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar” projesi kapsamında 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişimine karşı duran sembol isimlerden Şerife Boz, Mehmet Şükrü Kıntaş ve Doktor Sezai Çelik o gece yaşadıklarını Kağıthane’de anlattı.

 • 15

  ŞUBAT

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’TAN EYOF SPORCULARINA TEBRİK VE DESTEK TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali’nde snowboard’da bronz madalya kazanan Aydan Karakulak ile Kayakla Atlama’da 4. olan Muhammed Ali Bedir’i tebrik etti. Bakan Çağatay Kılıç, ilk maçında farklı mağlup olan Buz Hokeyi Takımı Kaptanı Hakan Berksalt’a ise moral verdi.