HABERARŞİVİ
 • 15

  KASIM

  BAKAN MEHMET KASAPOĞLU AZERBAYCAN’DA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Azerbaycan ve Türkiye'nin kaderinin, arada coğrafi sınırlar olsa da gönül birliğiyle birbirine bağlı olduğunu kaydederek, 15 Temmuz gecesi Türkiye ile ilk temas kuran ülkenin Azerbaycan olduğunu hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi.

 • 15

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU: "AZERBAYCAN İLE İŞ BİRLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK"

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bazı temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da, Azeri mevkidaşı Azad Rahimov ve Azerbaycan Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Cengiz Hüseynzade ile görüştü.

 • 14

  KASIM

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN 444 GENÇLİK PROJESİNE 34.6 MİLYON TL DESTEK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, sivil toplum kuruluşlarınca “Düşün, Tasarla ve Uygula” sloganı ile hazırlanan 444 projeye, 34.6 milyon TL destek verdiklerini açıkladı. Böylece; bakanlık bu yıl içinde toplam 1.445 projeye 51,1 milyon TL destek sağlamış oldu.

 • 13

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU: ''YURTLARIMIZI BİR ‘MARKA’ YAPMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurtlarının pek çok açıdan önceki yıllarla kıyaslandığında çok güzel yerlere geldiğini dile getirerek, önümüzdeki yıl Türkiye genelinde uygulamaya koyacakları “Hizmet Kalite Standartları” ile çok daya iyi bir aşamaya ulaşacaklarını söyledi.

 • 13

  KASIM

  KYK BURS/KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/kredi başvuru sonuçlarını sosyal medya hesabından duyuran Bakan Kasapoğlu, “Sevgili gençler, KYK Burs ve Kredi başvuru sonuçları açıklandı. Bu vesileyle daima yanınızda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.Burs ve kredilerinizi sağlıklı günlerde kullanmanızı dilerim. Hayırlı olsun” dedi‬.

 • 11

  KASIM

  VODAFONE 40. İSTANBUL MARATONU KOŞULDU

  Bu yıl 40’ıncısı düzenlenen İstanbul Maratonu’nun startını veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'un maraton konusunda bir marka haline geldiğini belirterek, "Sporun birleştirici gücünü kıtaları birleştirerek tekrar ispat etmiş olacağız" dedi.

 • 10

  KASIM

  GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’DAN 10 KASIM MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 • 9

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU, AA EDİTÖR MASASI'NA KONUK OLDU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı, önemli açıklamalarda bulundu.

 • 9

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI İLE BİR ARAYA GELDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Meksika’da düzenlenen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'nda dünya ikincisi olan Ampute Milli Futbol Takımı ile bir araya geldi.

 • 8

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU: "AMACIMIZ DÜNYAYA MEYDAN OKUYABİLECEK KADAR DONANIMLI BİR GENÇLİK YETİŞMESİ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Elazığ'da Spor Toto teşkilat başkanlığının destekleriyle hayata geçirilen ve yapımına devam İpek Yolu Uluslararası Gençlik ve Çocuk Çalışmaları Merkezi'nin Ocak veya Şubat’ta hizmete gireceğini belirterek, “Amacımız dünyaya meydan okuyabilecek kadar donanımlı ve şuurlu bir gençlik yetişmesine bu merkez aracılığıyla katkı sağlamak” dedi.

 • 8

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU: "TÜRKİYE'NİN TESİSLEŞMESİ DÜNYA LİTERATÜRÜNDE BİR DEVRİMDİR"

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Türkiye'nin tesisleşmesi dünya literatüründe bir devrimdir. En güzel tesisler ülkemizde, en yeni tesisler bizde sportif anlamda. Bize de bu tesisleri insanımızla, gençlerimizle doldurmak, gençlerimizi, insanlarımızı bu tesislere kanalize etmek, motive etmek kalıyor." dedi.

 • 7

  KASIM

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI BÜTÇESİ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 2019 yılı bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Bakanlığının 2019 yılı bütçesine ilişkin sunum yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Ülkemizin tüm kurumlarıyla, valilerimizle, kaymakamlarımızla, belediye başkanlarımızla, amatör spor kulüplerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla 'spor seferberliği' başlatacağız” dedi.

 • 6

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU: "ÜLKE FUTBOLUMUZUN ŞİDDET GÖRÜNTÜSÜYLE ANILMASINI İSTEMİYORUZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi karşılaşmasında yaşanan olayların, hiçbir sporseverin tasvip ve kabul edemeyeceği bir tablo ortaya koyduğunu belirterek, “Bu tip olayların futbolumuzda ve spor kültürümüzde asla yeri yoktur" dedi.

 • 5

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN DÜNYA İKİNCİSİ AMPUTE MİLLİ TAKIMI’NA KUTLAMA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Meksika’da düzenlenen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'nda, dünya ikincisi olan Ampute Futbol Milli Takımı’nı tebrik etti.

 • 4

  KASIM

  BAKAN KASAPOĞLU: "ÜLKEMİZ ORGANİZASYONLAR CENNETİDİR"

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antalya’nın "Turkish Airlines Open 2018"i bu yıl da çok güzel organize ettiğine işaret ederek, “Ülkemiz, organizasyonlar konusunda güzel aşamalara gelmiş, bir organizasyonlar cennetidir” dedi.