İTALYA’DA POLAT ARIKAN ŞAMPİYON OLDU

İtalya’da yapılan “19. Avrupa 10 bin Metre Kupası”ında yarışan Milli Atlet Polat Kemboi Arıkan birinci, Erkek Milli Takımı ise Üçüncü oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şampiyonada derece yapan Milli Takımı ve sporcularını tebrik etti.

7 HAZİRAN 2015
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
İtalya’nın Chia-Pula şehrinde 19’uncusu yapılan Avrupa 10 bin Metre Kupası’nda mücadele eden Milli Atlet Polat Kemboi Arıkan birinci olurken, Erkek Milli Takımı üçüncü oldu.

Müsabakada Türkiye’yi temsil eden sporculardan Polat Kemboi Arıkan 28:09.47’lik derecesiyle birinci, Cihat Ulus 29:13.09’luk derecesiyle sekizinci, Şeref Dirli ise 30:29.42 derecesiyle on dokuzuncu olarak yarışmayı tamamladı. Bu sonuçlara göre, Erkek Milli Takımı  1:27:51.08’lik dereceyle şampiyonayı üçüncü olarak tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, derece elde eden milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı. Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:

“İtalya’nın Chia-Pula şehrinde ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, şampiyon olan Milli atletimiz Polat Kemboi Arıkan’ı ve üçüncü olan Erkek Milli Takımımızı tebrik ediyor bu başarı da emeği geçen tüm ekibi kutluyorum.  Atletizmde gelen bu başarılar bizleri bir kere daha sevindirdi. Uluslararası arenada her geçen gün ismimizi daha fazla duyurmaya devam ediyoruz. Türkiye’ye bu gururu yaşatan sporcularımızın başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”


DİĞERHABERLER