KYK KISA FİLM YARIŞMASINDA SONA DOĞRU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumunca düzenlenen "Merhamet ve Güven" temalı kısa film yarışmasında jüri ön değerlendirmesi başladı.

13 NİSAN 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca ilk kez düzenlenen (KYK) "Merhamet ve Güven" temalı kısa film yarışmasında sona yaklaşılıyor. Yarışmada, jüri ön değerlendirmesi başladı. 
577 bin gence ev sahipliği yapan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlarda barınan öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek,  sinema alanındaki yeteneklerini göstermelerine imkân sağlamak,  belirlenen temanın, sinema dili ve tekniği kullanılarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “KYK Kısa Film Yarışması”na KYK’lı gençler büyük ilgi gösterdi.
KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik düzenlenen, dolaylı ya da doğrudan "Merhamet ve Güven" temasına işaret eden kısa filmlerin kabul edildiği yarışmaya 77 film katıldı.
Hülya Koçyiğit ve Mesut Uçakan da jüride 
Yarışmaya katılan 77 eser için ön jüri değerlendirme süreci de başladı. 
Mustafa Uğur, Erkan Erkanat ve Tayfun Öztürk'ten oluşan ön jürinin değerlendirmeleri sonucu belirlenen 15 film, finalde yarışacak. 
Final yarışmasının jüri üyeliklerini ise Türk sinemasının önemli isimlerinden Hülya Koçyiğit ve yönetmen Mesut Uçakan’ın yanı sıra yönetmen Mustafa Uğur, yönetmen Ufuk Bayraktar ve Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Dr. Hüseyin Kayapınar yapacak.                           
Yarışma sonucunda birinci olan eserin sahibine 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin, ilk ona giren öğrencilere de biner lira para ödülü verilecek. Öğrencilere katılım sertifikası ve kitap da hediye edilecek.