İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR İZMİR’DE 15 TEMMUZ’U ANLATTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar’ projesi devam ediyor.

5 OCAK 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  yürütülen "Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar" projesi kapsamında  15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbeci askerlerine karşı kahramanlık örneği sergileyen isimler yaşadıklarını İzmir'de vatandaşlarla paylaştılar.

Torbalı Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Rukiye Dağ, İsmet Doğan,Yaşar Yaldız katılırken programın moderatörlüğünü İsmail Hakkı yaptı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Veysel Çelikdemir'in "15 Temmuz" temalı kum sanatı gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Demokrasi Kahramanları sahneye davet edilmeden önce 15 Temmuz gecesi kameralara yansıyan görüntüleri sinevizyonda gösterildi.

"Helal süt emmiş Türk evlatları, benim yaptığımın daha iyisini yapar"
Darbe girişimleri karşısında ülkesini seven herkesin kendisi gibi hareket edeceğini vurgulayan Yaldız, "Helal süt emmiş Türk evlatları, benim yaptığımın daha iyisini yapar çünkü oradaki mücadele gerçek Kurtuluş Savaşı'nın başka bir sayfasıydı. Karşımızda düşman askeri yoktu ama kendini düşmana satmış, bir dolara satmış olanlar vardı" ifadelerini kullandı.

"Sadece vatanımı düşündüm"
Saraçhanede darbecilerin kurşunlarıyla yaralanarak gazi olan Milli Karateci İsmet Doğan,"O gece darbe girişimi haberlerini aldığımızda bizim başka vatanımız yok diyerek dışarı çıktık.15 Temmuz'da dışarı şehit olmak için çıktım.Darbecilerin kurşunlarıyla her iki ayağımdan yaralanarak gazi olma şerefine eriştim. Hastaneye götürülürken aklıma ne annem ne babam ne sevdiklerim geldi. O an düşündüğüm tek şey vatanımdı. Allah bana bu vatan uğruna şehit olabilmeyi nasip etsin" ifadelerini kullandı.

“Eşimin şehit olacağını bilseydim bir an bile olsun elini bırakmazdım”
15 Temmuz darbe girişiminde eşini yitiren Rukiye Dağ da, "15 Temmuz'da içimizden sandığımız, asker kılıklı teröristler bizi sırtımızdan vurdu. Kanlı bir darbeydi. Rabbim bir daha öyle geceleri yaşatmasın. O gece attıkları eşim şehit olurken benden bir kaç metre uzaktaydı. Bilseydim şehit olacağını elini bir an bile olsun bırakmazdım" şeklinde konuştu.

Programın sonunda 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına, Demokrasi Kahramanlarına Türk Bayrağı takdim edilirken, vatandaşlar Kahramanlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.