AVRUPA ŞAMPİYON KULÜPLER KROS ŞAMPİYONASI’NA TÜRKİYE DAMGASI

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’na, dört kategoride sekiz ekiple katılan Türkiye, üç takım şampiyonluğu, altısı da bireysel olmak üzere 12 madalya kazandı. Bakan Çağatay Kılıç, şampiyonada başarı gösteren kulüp ve sporcuları kutladı.

6 ŞUBAT 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda kazandığı üç takım şampiyonluğu ve altı da bireysel madalya il Türkiye, şampiyonaya damgasını vurdu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şampiyonada başarı gösteren kulüp ve sporcuları kutladı.

Portekiz’de düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda  75 kulüp yarıştı. Gençler ve büyükler kategorisinde yapılan organizasyonda, toplam dört takım birinciliği belirlenirken, üç kupa Türkiye’nin, bir kupa ise İspanya’nın oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Galatasaray’ın katıldığı büyük erkekler kategorisinde 117 atlet yarıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 37 puanla şampiyonluğu ulaşırken Galatasaray ise 128 puan toplayarak Avrupa beşinciliğini elde etti.

Büyük kadınlar kategorisinde ise Üsküdar Belediyesi altıncı kez Avrupa şampiyonu olurken, geçen yıl Kastamonu’da yakaladığı birincilik unvanını korudu. Takım sıralamasında 28 puan toplayan Üsküdar Belediyesi, İspanyol ekibi Bilbao Atletismo’nun önünde Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Büyük kadınlar bireysel yarışta Esma Aydemir ile ilk üçe temsilci sokan Bursa Büyükşehir ise takım sıralamasında 63 puanla dördüncü sırayı elde etti.

Genç kadınlarda Bursa Büyükşehir Belediyesi, üst üste ikinci Avrupa şampiyonluğunu elde etti. İki Türk takımının büyük çekişmesine sahne olan yarışta, Fenerbahçe’yi bir puanla geride bırakan Bursa ekibi, şampiyonluğu elde etti.

Genç erkeklerde ise şampiyonluğa İspanyol Castellon ulaşırken, Fenerbahçe ikinci, Darıca Belediyesi ise üçüncü oldu.

Bakan Çağatay Kılıç’tan kutlama

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda başarı gösteren kulüp ve sporcuları yayınladığı mesajla kutladı. Bakan Çağatay Kılıç’ın mesajı şöyle:

“Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden kulüplerimizi ve sporcularını yürekten kutluyorum. 75 kulübün mücadele ettiği şampiyonada önemli başarılara imza atarak kulüplerine ve ülkemize madalyalar getiren sporcularımızın kariyerleri boyunca bu başarıları tekrarlamalarını temenni ediyorum.”