"AMACIMIZ SAHALARIN, TRİBÜNLERİN ŞİDDETTEN ARINDIRILMASI"

17.07.2018
17.07.2018 Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu ile Kulüpler Birliği Vakfı yetkilileri ve Spor Toto Süper Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. 

Toplantı öncesi İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül ile kameraların karşısına geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılacak değişikliğe ilişkin istişarelere devam ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün de Sayın Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımızın katılımı, Kulüpler Birliğimizin yetkilileri ve kulüp başkanlarımızla yasaya dair son rötuşlar üzerinde çalışacağız. Amacımız sahaların, tribünlerin şiddetten arındırılmasını sağlamak. İnşallah önümüzdeki günlerde hem sezon hazırlıkları hem de ülkemizin sporla ilgili geleceği noktasında atılan büyük adımları tamamlayacağız. Konuyla ilgili katkıları ve desteklerinden dolayı saygıdeğer Bakanlarımıza teşekkür ediyorum." ?