KARDEŞLİK İÇİN PASLAŞ VE PAYLAŞ' FUTBOL TURNUVASI HATAY'DA YAPILDI

01.10.2018
01.10.2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sosyal uyum projesi kapsamında Suriye'den Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan Suriyeli gençler ile Türk gençlerinin birlikte sportif faaliyetlerle kaynaştırılması amacıyla düzenlen 'Kardeşlik için Paslaş ve Paylaş' futbol turnuvası 25 ilin katılımıyla gerçekleştirildi.

17-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Hatay'ın Arsuz ilçesi Uluçınar Gençlik Kampında gerçekleştirilen turnuvanın final maçı öncesi Süper Lig'de mücadele etmiş eski futbolcular Giray Kaçar, Bülent Akın, Mehmet Nas, Emrah Bozkurt ve Elyasa Süme'nin katılımıyla bir gösteri maçı yapıldı.
Süper Lig'de mücadele etmiş eski futbolcular ile programa katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin  oluşturduğu takım, Suriyeli gençlerin oluşturduğu futbol takımı ile gösteri maçında karşı karşıya geldi.

'Kardeşlik için Paslaş ve Paylaş' sloganıyla gerçekleştirilen Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi futbol turnuvası gösteri maçı kıyasıya mücadele sahne oldu. Dostluğun kazandığı maçın sonunda hep birlikte fotoğraf çektirildi. Taraftarlar, eski milli futbolculara yoğun ilgi gösterirken, bol bol fotoğraf çektirdiler.