BAKAN DR. MEHMET KASAPOĞLU ÖĞRENCİLERLE TÜRKÜ SÖYLEDİ

28.09.2018
28.09.2018 Manisa'nın Turgutlu ilçesini ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şehit Tolga Artuğ Gençlik Merkezi bünyesinde bulunan müzik atölyesinde öğrencilerle birlikte türkü söyledi.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Manisa programı kapsamında Turgutlu ilçesini ziyaret etti. Şehit Tolga Artuğ Gençlik Merkezinde gençlerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, inovasyon, sanat, müzik ve spor atölyelerindeki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

İnovasyon atölyesinde 14-29 yaş aralığındaki kursiyerlere kodlama eğitimi verildiğini öğrenen Bakan Kasapoğlu, "Bunu daha erken yaşlara çekmemiz gerekiyor. Çünkü gelişen teknolojide yeni uygulamalar ve 6 yaşından itibaren verilen eğitimler var. Böylece daha çok gencimizi kazanmış ve yetenekleri keşfetmiş oluruz. Eğitimlerinizi bir noktaya getirin, sonrası için biz size gereken desteği veririz." diye konuştu. 

Daha sonra merkezin müzik atölyesine geçen Bakan Kasapoğlu, Mehmet Emin Batı yönetimindeki öğrencilerden oluşan saz orkestrasının performansını dinledi, Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım" türküsüne eşlik etti. 

Bakan Kasapoğlu, ayrıca gençlik merkezinin bahçesine bir fidan dikerek, elleriyle fidanı suladı.