BAKAN DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MANİSA’DA

27.09.2018
27.09.2018 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere memleketi Manisa’ya geldi. Bakan Mehmet Kasapoğlu, Manisa ziyareti kapsamında ilk olarak Manisa Valiliğini ziyaret etti. 

Valilik girişinde milli sporcuların karşıladığı Bakan Kasapoğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in makamında yaptığı açıklamada, kentte bulunmaktan dolayı çok mutluluk duyduğunu, kendisi için anlamlı ve önemli bir gün olduğunu belirtti.

Son 16 yıldır spor, gençlik ve diğer alanlarda Manisa’da gerçekleştirilen hizmetlerin herkes tarafından bilindiğini kaydeden Bakan Dr. Mehmet
Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"İnşallah hem kendi alanımla alakalı olarak hem diğer kabine üyelerinin alanlarıyla ilgili olarak Manisa’ya dair planlarımız var, hayallerimiz var. Bunları da gerçekleştirmek el birliğiyle tüm Manisa camiası olarak, teşkilatlarımızla, yöneticilerimizle, daha güzel Manisa için, gençliğimizin geleceği, ülkemizin yarınları için çalışacağız."

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu Manisa’da spor tesislerini inceledi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, daha sonra esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Mehmet Kasapoğlu, esnaf ziyaretinin ardından Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu Spor Kompleksi'ne giderek, buradaki atletizm pisti ve futbol sahasını yerinde inceledi. Burada spor yapan gençlerle sohbet eden Bakan Kasapoğlu, bölgeye yapılacak yeni yatırımların projeleri hakkında Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ve yetkililerden bilgi aldı. 

Bakan Kasapoğlu öğrencilerle bir araya geldi

Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şehzadeler Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek vatandaşlara aşure ikram etti. Bakan Kasapoğlu aşure ikramının ardından EURO 2024'ün ev sahibinin açıklanacağı programı Şehzadeler Gençlik Merkezi'nde izledi.

Daha sonra Şehitler Ortaokuluna geçen Bakan Kasapoğlu, beden eğitimi dersindeki öğrencilerle bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, beden eğitimi öğretmeni Mustafa Yeşil’in atletizm pisti ihtiyacının olduğunu söylemesi üzerine, "Yeter ki ihtiyaç olsun." dedi.

Öğrencilere spor malzemesi ve kitap dağıtan Bakan Kasapoğlu, öğrencilerin bir isteği olması halinde kendilerine mail atabileceğini, telefon edebileceğini kaydetti. 

Bakan Kasapoğlu, Manisa'da Saruhanlı Belediyesini ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa'da Saruhanlı Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ile görüştü. 

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, el birliğiyle Saruhanlı'ya destek vereceklerini, ilçedeki spor branşlarının çeşitliliğinin çok güzel olduğunu söyledi. Sporu sadece futboldan ibaret görmeyen bir anlayışı burada gördüğünü dile getiren Bakan Mehmet Kasapoğlu, bunun çok sevindirici olduğunu, bu noktada eksikleri bulunan okullara yardımcı olacaklarını anlattı.

Bakan Kasapoğlu, Saruhanlı Belediyespora da destek vereceklerine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bu tür şeyleri desteklemek bizim yükümlülüğümüz. Burası bir yapıyorsa, bizim iki yapmamız lazım. Burada ciddi bir isteği ve altyapıyı gördüm. Bunu devam ettireceğiz, bunu başka ilçelerimize beldelerimize yayacağız inşallah. Çünkü spor gerçekten kültür halini alması gereken bir olgu. Sporu ne kadar yaşam tarzı haline getirirsek, hem uluslararası noktada hem de sağlıklı bir toplum noktasında mesafe kat etmiş oluruz. Ülkemizin her yerinde ciddi sportif yatırımlarımız var. Cumhurbaşkanımız sporun merkezinden gelen bir isim, o anlamda çok şanslıyız. Onun verdiği motivasyonla Türkiye, dünyada eşi görülmemiş bir sportif tesisleşme hamlesi yaptı son 16 yılda. İstatistiklere baktığımızda en genç spor tesisleri bizde. Sportif tesisleşme noktasında çok ileri bir durumdayız, inşallah bunu sportif başarıyla da perçinleyeceğiz."

Bakan Kasapoğlu, daha sonra Gölmarmara ve Ahmetli ilçelerini de ziyaret etti. Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, burada vatandaşlarla sohbet edip, gençler ve çocuklara spor malzemesi dağıttı.