UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TEKNİK KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da aralarında bulunduğu 9 bakanlık tarafından oluşturulan Uyuşturucu ile Mücadele Teknik Kurul Toplantısı yapıldı.

9 ŞUBAT 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor, Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, İçişleri, Milli Eğitim, Gümrük ve Ticaret, Sağlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığının da aralarında bulunduğu 9 Bakanlık tarafından oluşturulan “Ulusal Uyuşturucu İle Mücadele Eylem Planı (2016-2018)” kapsamında devam eden Uyuşturucu ile Mücadele Teknik Kurul Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz, Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Huzeyfe Yılmaz, Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanı Rahmi Aksoy ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. Toplantı öncesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Yeşilay’ın katıldığı sosyal uyum çalıştayı düzenlendi. Söz konusu çalıştayda Yeşilay ve ASPB tarafından kurul üyelerine sosyal uyumla ilgili birer sunum yapıldı.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünce desteklenen ve Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde rehabilite edilmiş eski bir madde bağımlısı gencin madde kullanımına başlama, bağımlılık ve tedavi süreci sonrasında sosyal hayata uyum öyküsü ve bu merkezin çalışma metodu diğer eylem planında yer alan kurumların temsilcileri ile iş birliği içerisinde yapmış oldukları çalışmaları örnek model olarak anlatıldı. Bu merkezde yapılan çalışmalar, rehabilitasyon ve uyum modelinin toplantıya katılan 9 Bakanlık temsilcileri tarafından daha detaylı değerlendirilmesi karara bağlandı.