BAKAN KASAPOĞLU 23. ZOOM ULUSLARARASI HABER GÖRÜNTÜLERİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

21.11.2018
21.11.2018 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin özellikle 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade ederken, haber kameramanlarının, önemli bir kamu hizmetini yerine getiren ve kamu yararına çalışan hem birer haberci, hem de birer sanatçı olduğunu söyledi.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen 23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması Ödül Törenine katıldı. 

Törende açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, "Sizler, önemli bir kamu hizmetini yerine getiren ve kamu yararına çalışan hem birer haberci, hem de birer sanatçısınız. Daima hayatın içindesiniz, toplumsal olayların şahidi, sosyal hayatın geçirdiği değişimlerin gözlemcilerisiniz. Dolayısıyla sizler şimdiki zamanın tarihini yazanlarsınız" diye konuştu.

Konuşmasında, "Sizler adeta gerçeğin, gerçeklerin bekçilerisiniz" ifadelerini kullanan Bakan Kasapoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Görev aşkıyla, mesai saatlerine sığmayan gündemler içinde büyük fedakarlıklarla kitleleri bilgilendiriyorsunuz. Türkiye'nin 2002'den bu yana geçirdiği büyük değişimin tanıkları da sizlersiniz. Sizler çektiğiniz fotoğraf ve görüntülerle krizler ve istikrarsızlıklarla anılan o eski Türkiye'nin 16 yılda nereden, nereye geldiğini en çarpıcı biçimde ortaya koydunuz. Sizler aslında aziz milletimizin büyük başarı hikayesini gözler önüne serdiniz."

“Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde işleyen yepyeni bir sistem var, özgürlükler var, gölgelerinden arınmış bir demokrasi var”

Kalkınmada, üretimde, sağlıkta, eğitimde ve hayatın her alanında atılım üstüne atılım yapan bir Türkiye'nin var olduğunu vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Gelişen şehirlerimiz, yükselen dev yatırımlarımız, her yakaladığı hedefin yerine daha büyük hedefler koyan bir Türkiye var. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde işleyen yepyeni bir sistem var, özgürlükler var, gölgelerinden arınmış bir demokrasi var. Elbette bugün hala bazı sıkıntılarımız ve çözülmesi gereken bazı sorunlarımız da var. Ancak biliyoruz ki bugünün Türkiye'sinde her sorunun bir çözümü var, o çözümleri ortaya koyacak birikim ve irade var"  değerlendirmesinde bulundu.

“Milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımızla bütünleşerek verdiği bu destansı mücadeleyi kare kare tarihe nakşettiniz ve dünyaya ilan ettiniz”

"15 Temmuz'da millet olarak FETÖ'cü zorbalara karşı verdiğimiz demokrasi ve özgürlük mücadelesinde hepiniz kahramanca görev yaptınız” diyen Bakan Kasapoğlu,  “Milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımızla bütünleşerek verdiği bu destansı mücadeleyi kare kare tarihe nakşettiniz ve dünyaya ilan ettiniz. Bu sayede sizlerin demokratik rolünüzü de bir kere daha en çarpıcı örneklerle görme imkanı bulduk. Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin özellikle 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin çalışmaları gerçekten takdire şayandır” açıklamasında bulundu.

110 habercinin kaleminden yazılan 'Kalkışma Kitabı' ve 'O Gecenin Tanıkları' adlı belgesel filminin tarihe not düşülmesi noktasında çok değerli çalışmalar olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu,  “Bu belgeselde kullanılan görüntüler, yaptığınız işin değerini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu vesileyle, görevi uğruna çalışırken hayatını kaybeden tüm meslektaşlarınıza Allah’tan rahmet diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ödül gecesinde "Engelsiz Yürekler" isimli haberiyle Anadolu Ajansı'ndan (AA) Murat Karadağ'a "Yılın En İyi Spor Haberi Ödülü"nü verdi.

Bakan Kasapoğlu'na da Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel tarafından günün anısına plaket verildi.

Bakan Kasapoğlu ayrıca Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Türk İş Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve diğer davetlilere plaket takdim etti.

Bakan Kasapoğlu daha sonra kamerayla çekim yaparak, basın mensuplarına poz verdi.