ŞIRNAKLI ÖĞRENCİLERİN HAYALİNİ BAKAN KASAPOĞLU GERÇEKLEŞTİRDİ

17.11.2018
17.11.2018 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şırnak’ın Silopi ilçesi Ilıcalar Köyü İlkokulu öğrencilerin sinema hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Sınıf öğretmeni Oğuzcan Şimşekkaya’nın, hayatlarında hiç sinemaya gitmeyen öğrencileriyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı duygusal paylaşımı karşılıksız bırakmayan Bakan Kasapoğlu, Şırnaklı öğrencileri Ankara’da ağırladı.  

Hayatlarında hiç sinemaya gitmeyen öğrencileri için okul sınıfında anlamlı bir etkinlik düzenleyen Şimşekkaya,  film keyfi yaşayan çocukların mutluluğunu sosyal medya hesabından paylaştı. Sınıftaki etkinliği, “Bir sinema gününün daha sonuna geldik. Biz sinemaya gidemiyorsak, sinema bize gelir” şeklinde paylaşan Şimşekkaya’nın ve çocukların hayali, Bakan Mehmet Kasapoğlu’nu harekete geçirdi.

Şırnaklı öğrenciler, Bakan Kasapoğlu’nun talimatıyla, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ‘Ver elini kardeşim’ projesi kapsamında yaşamları boyunca unutamayacakları etkinliklere katıldı. İlk olarak Silopi Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden öğrenciler, gençlik merkezi üyeleriyle birlikte çeşitli etkinliklere katıldılar, şarkılar söylediler. 

“Sınıfta sinema ortamı yaratmak adına bütün incelikleri düşünmeye çalıştım”

Sınıf öğretmeni Oğuzcan Şimşekkaya, öğrencilerini mutlu edebilmek için sınıfta bir sinema ortamı oluşturdu. Bunu gerçekleştirirken de bütün incelikleri düşünmeye çalıştı. Şimşekkaya, “Çocuklarımızın sinema biletlerine kadar her şeyi hazırladım. Amacım onlara sinema salonundaki ortamı bir nebze de olsa hissettirebilmekti.  Bir gece önceden mısır patlattım. Çocuklara getirdim.  Evlerine gitmeden önce biletlerini verdim.  Daha sonra sınıflarına geldiklerinde bilet kontrolü yaparak onları sınıfa aldım. Sonrasında da diz üstü bilgisayarda film seyrettiler” diye konuştu.

“Sayın Bakanımıza duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum”

Bakan Kasapoğlu’nun kendilerini Ankara’ya davet etmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Şimşekkaya, “Bizim için müthiş bir iş oldu. Şu anda hala inanamıyorum.  Ankara’da olacağız.  Çocuklar da çok heyecanlı bir şekilde bekliyor. Ben de en az çocuklar kadar şen ve mutluyum.  Aileleri de bizleri uğurlayacaklar.  Sayın Bakanımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum. Ülkemizde çok duyarlı insanlarımız var.  Bu duyarlılıklarından dolayı da onlara gerçekten çok teşekkür ederim.  Bu tarz etkinlikleri görüyorlar. Belli bir amaç olmadan paylaşılan bu etkinlik daha sonra çok büyük kitlelere ulaştı.  Bu güzel organizasyonlarından dolayı Bakanlığımıza tekrar çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.   

Minik öğrenciler yaşamlarındaki “ilk”leri Ankara gezisinde yaşadı

Silopi Gençlik Merkezi ziyaretinin ardından Ankara yolculuğu için Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı'na gelen öğrenciler, ilk defa uçakla seyahat etmenin heyecanını yaşadı. Uçakta da minik öğrencileri bir sürpriz bekliyordu. Uçağın kaptan pilotunun yaptığı, "Şırnak Ilıca Köyü öğrencilerinden bir grup ilk defa Ankara'ya gidiyor. Kendilerine öncelikle özel olarak ‘hoşgeldiniz’ diyoruz. Ayrıca bu gezide sinemaya gideceklermiş. Orada da iyi eğlenceler diliyoruz" anonsu herkesi şaşırttı.

Uçak yolculuğunda heyecanlı anlar yaşayan öğrenciler, Başkent’teki gezi programları kapsamında Anıtkabir ve Birinci Meclis’i ziyaret ettiler. Minik yürekler, Türkiye’nin en büyük tünel akvaryumunda eğlenceli dakikalar geçirdiler. Hayatlarında ilk defa sinemaya giderek unutamayacakları bir deneyim yaşayan öğrenciler, izledikleri animasyon filmini ilgiyle takip ettiler.

Bakan Kasapoğlu öğrencilerle keyifli dakikalar geçirdi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’daki gezileri kapsamında hayatları boyunca unutamayacakları deneyimler yaşayan minik öğrencilerle Bakanlık merkez binada bir araya geldi. 

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada, Şırnaklı öğrenciler Bakan Kasapoğlu ile bol bol sohbet etti.  Ankara gezisinin gerçekleşmesini sağlayan Bakan Kasapoğlu’na teşekkür eden öğrenciler, gezi boyunca yaşadıkları anıları heyecanla Bakan Kasapoğlu ile paylaştı. Çocuklarla keyifli dakikalar geçiren Bakan Kasapoğlu ise öğrencilerin Şırnak’taki günlük yaşamlarını ve okuldaki aktivitelerini içeren videoyu izledi. Bakan Kasapoğlu, duygusal anların yaşandığı video gösteriminin ardından öğrencilerden kendisine sık sık mektup yazmalarını istedi. 

Şırnaklı öğrenciler ve öğretmen Oğuzcan Şimşekkaya da Ankara ziyaretlerinin gerçekleşmesini sağlayan Bakan Kasapoğlu’na ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür ettiler.