MERKEZİM HER YERDE

MERKEZİM HER YERDE projesi kapsamında Isparta Gençlik Merkezi, köy okullarında eğitim gören kardeşlerimizi sevindirmeye devam ediyor.

22 MART 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
Isparta Gençlik Merkezi, köy okullarında eğitim gören kardeşlerimizi sevindirmeye devam ediyor. Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi gönüllü gençleri tarafından uygulamaya geçirilen Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileriyle Projesi 22 Mart 2017 Çarşamba günü Sarıidris Köyü Orta ve İlkokullarında öğretim gören öğrencilerle hayat buldu.
40 gönüllü gencimiz ile gerçekleştirdiğimiz Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileriyle projesinde amacımız gençler arasında sosyal farkındalık oluşturarak sağlıklı bir iletişim ortamı oluşturmak, gençlerin gönüllü olarak sorumluluk duygularını geliştirmek ve topluma daha duyarlı bireyler kazandırmak, kırsalda yaşayan ve köy okulunda okuyan gençlere üniversite öğrencileri aracılığıyla vizyon kazandırmak, gençlere çevre bilinci kazandırmak, Gönüllü üniversite öğrencisi gençlerde aidiyet duygusu oluşturmak bununla birlikte gönüllü gençlerimizin ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu arttırmaktı. Gerçekleştirilen proje kapsamında gençler aldıkları sorumlulukları yerine getirirken köy okulu öğrencileri de gördükleri ilgi ve alaka ile ziyadesiyle mutlu oldu. Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileriyle Projesi ile köy okullarında eğitim – öğretim gören öğrencilerle üniversite de eğitim gören gençlerin bir gün boyunca zamanlarını verimli bir şekilde geçirmesinin amaçlandığı proje de üniversiteli ve gönüllü gençlerden oluşturulacak grupları tüm sınıflara dağılması sağlanarak ve o sınıflardaki öğrenciler ile “kardeşlik iklimi” oluşturuldu.
Üniversiteli gençler ile köy okulunda eğitim gören öğrenciler öğle yemeğini birlikte yedi ve paylaşmayı birlikte öğrendi. Köyde okuyan gençlere eldiven, polar, tişört, çorap, şapka, futbol topu, badminton raketi, topu ve filesi, basketbol topu ve filesi, hikaye kitapları, mangala seti, balon, vb hediyeler gönüllü gençlerimiz tarafından hazırlanarak dağıtıldı. Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileriyle Projesi kapsamında Gönüllü gençlerimiz tarafından öğrencilere müzik ziyafeti düzenlendi. Öğrenciler ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sokak oyunları oynandı. Sabah 09.00’da başlayan proje 15.00’de son bulurken gönüllü gençler projenin manevi hazzını yaşarken Sarıidris Köyü öğrencileri ise bugünü sıcacık bir tebessüm ile geçirmenin mutluluğunu yaşadı.