TELEVİZYONSUZ BİR GECE

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezince yerelde yürütülen "Televizyonsuz Bir Gece" projesi kapsamında, her hafta perşembe akşamı Televizyon İzleme Alışkanlığı anketi sonucu önceden belirlenen bir ailenin evine misafir olunuyor.

16 MART 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezince yerelde yürütülen "Televizyonsuz Bir Gece" projesi kapsamında, her hafta perşembe akşamı, proje öncesi yapılan Televizyon İzleme Alışkanlığı anketi sonucu belirlenen bir ailenin evine misafir olunuyor.

- AİLELER BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Danışma Merkezi ile İl Müftülüğünde görev yapan farklı alanlarda görev yapan uzmanlar eşliğinde ailelere misafir olurken; aile bireylerine televizyonun zararları, ailenin önemi ve yapısı, milli ve manevi değerler, yüce dinimizin aileye verdiği değer, öğrencilerin hedefleri, çocuklar üzerinde ailenin önemi gibi konularda sohbet ortamında bilgiler verildikten sonra, Gençlik Merkezi üyesi gençlerimize satranç, kitap, kırtasiye malzemeleri, aileye de 15 Temmuz hain darbe girişimini anlatan kitap hediye ediliyor.

-AMAÇ AİLE İÇİ İLETİŞİMDE FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü, yaptığı açıklamada, bu hafta Sanayi Mahallesi'nde Pekdoğan ailesine misafir olduklarını söylerken, Proje kapsamında haftada bir aile belirlediklerini ve uzmanlarla onları ziyaret ettiklerini anlatan Ünlü, şunları söyledi: "Çocuklarımızın evlerde televizyonların başında gerekli gereksiz her türlü programı izlediğini düşünürsek en azından haftada bir gün televizyonu kapatarak aile içi iletişimi arttırmak istedik. Burada amacımız sosyal ve sportif faaliyetlerin yanında aile içi iletişimi arttırmak amacıyla farkındalık oluşturmak. Bakanlığımız sadece gençlik, doğa ve deniz kamplarıyla değil bu gibi projelerle de gençlerin yanında olmamızı bekliyor. Uzmanlarla, gençlik Liderlerimizle, antrenörlerimizle ailemizle sohbet ediyoruz. Ziyaretlerimizde gençlik Liderlerimiz ile gençlik merkezlerimizin Atölye Çalışmaları, Kulüp Faaliyetleri, proje ve etkinlikleri tanıtarak başlıyoruz sohbete, Milli ve manevi değerler konusunda din görevlisi uzmanımız bilgilendirme yaparken, gençlerimize ailenin önemi hakkında ve psikolojik açıdan destekleme noktasında halk sağlığından uzmanımızın konuşması ve antrenörümüzün gençlerin spor yapması anlamındaki yönelimleri açısından ailelerimizi bir çok alanda bilinçlendiriyoruz. Ailemizle bir iki saat güzel bir sohbet gerçekleştiriyoruz. Kırıkkale'de gençlik için gece gündüz demeden mesai gözetmeksizin çalıştıklarını, çünkü gençlerin geleceğimizin teminatı olduğunu belirtti. Televizyon izleme oranı yüksek ailelerden başladıklarını aktaran Ünlü, geri dönüşümlerin güzel olduğunu, hedeflerinin daha çok aileye ulaşmak olduğunu, bu vesile ile başta gençlik merkezi personeline, uzmanlarımızı ve bizlere hem yüreğini hem kapısını açan ailelerimize teşekkür ederim’’ dedi. Gençlik Merkezi üyesi 11. sınıf öğrencisi Berna Pekdoğan, uzmanlarla birlikte televizyonu kapattıklarını aktararak, "Hep birlikte oturup sohbet ettik. Güzel şeyler konuştuk. Uzmanlar televizyonun çocuklar üzerindeki etkilerinden bahsetti. Başarılı olmamız için bu yaşlarda neler yapmamız gerekiyor onlardan bahsettiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Benim için çok faydalı bir gece oldu." dedi. Anne Zöhre Pekdoğan da uzmanları evlerinde misafir ettiklerini ve çok memnun kaldıklarını ifade etti. Televizyonsuz bir gece, projesiyle ailece bir arada olmayı özlediklerini daha net hissettiklerini vurgulayan Pekdoğan ailesi, projenin hem çocuklar hem de aile içi iletişim için önemli olduğuna vurgu yaptılar.