GÜMÜŞHANE MERKEZİM HER YERDE

Gümüşhane Gençlik Merkezi çocukların yüzünde tebessüm olmaya devam ediyor.

31 EKİM 2017
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı ‘Merkezim Her Yerde’ projesiyle Gümüşhane Gençlik Merkezi gönüllü gençlerle Gençlik Merkezlerinin gençlik faaliyetlerini kendi mekan sınırlarının ötesine taşıyarak daha çocuk ve gence ulaşmayı amaçlayarak Kelkit’in Kılıççı köyü ilk ve orta okulunda öğrenimlerini sürdüren çocuklara güzel bir gün yaşattı.

Bakanlığın başlattığı ‘Merkezim Her Yerde’ projesi kapsamında faaliyetlerine devam eden genç yürekler, bu kez de Kelkit İlçesi Kılıççı Köyü İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin küçük yüreklerine dokundu. Gençlik Merkezi üyesi gençler, 76 öğrenci için hazırladıkları hediyeleri bizzat okula giderek küçük yüreklere takdim etti. 

Yapılan etkinlik ile ilgili bilgiler veren Gümüşhane Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel, bakanlığımızın projesi kapsamında, “Köy okullarındaki çocuklarımıza gönüllü gençlerimizle sınıf ve koridor boyaması etkinliği gerçekleştirdik. Oyunlar oynadık. Gençlik Merkezine ulaşamayan, faaliyetleri konusunda bilgisi olmayan, bu faaliyetlere katılmamış, imkanlarından yararlanmak isteyen gençler başta olmak üzere bütün gençler ve diğer vatandaşlar bu faaliyetlerin hedef kitlesidir. Biz köylerde olsun şehirlerde olsun küçük kardeşlerimizi asla unutmadığımızı, her zaman yanlarında olduğumuzu göstermeye gayret ediyoruz” dedi.

Bu tür faaliyetlere devam edeceklerinin altını çizen Cebel, “Bugün Kelkit İlçemize bağlı Kılıççı Köyü İlkokulundayız. Yarın Merkezim Her Yerde Projesiyle her köye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Düzenlenen etkinliğe Gümüşhane Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel’in yanı sıra, Gümüşhane Merkezi Gençlik Liderleri, Gençlik Merkezi gönüllü üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.