Özbekistan’ın ev sahipliğinde yapılanTaşkent Grand Prix’nin ikinci gününde Türkiye, 63 kiloda tatamiye çıkan Büşra Katipoğlu ile bronz madalya kazandı.

Organizasyonun ikinci gününde 63 kiloda tatamiye çıkan Büşra Katipoğlu, ilk turda Hırvat Andreja Dakovic’i, ikinci turda da Avusturyalı Kathrin Unterwurzacher’i yenerek çeyrek finale yükseldi. Macar Franciska Szabo’yu da geçip yarı finale kalan Büşra, Avusturyalı Hilde Drexler’e yenilince bronz madalya maçına çıktı. İspanyol Isabel Puche ile bronz için karşılaşan Büşra, rakibini önce wazari düşürdü, ardından yuko puanı aldı. Devamında rakibini bir kez daha wazari düşüren Büşra, maçı ippon ile bitirip, madalyaya uzandı.

Yarın İki Sporcumuz Minderde
Türkiye Milli Takımı’nın ilk gün iki bronz madalya maçı yaptığı ancak beşinci sırada kaldığı organizasyonun son gününde +78 kiloda Belkıs Zehra Kaya ve Kayra Almira Özdemir tatamide olacak.

Bakan Çağatay Kılıç’tan Tebrik
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, judoda 2016 Rio Olimpiyatları'na katılım puanı veren Taşkent Grand Prix'sindeki mücadelesinde bronz madalya kazanan Büşra Katipoğlu için bir tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:
“Judo branşında 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na giden yolda önemli bir adım atan sporcumuz Büşra Katipoğlu’nu tebrik ediyorum. Taşkent Grand Prix’sinde kazandığı bronz madalya kendisini Rio’ya taşıyacak önemli bir başarı. Genç kardeşimizi başarısından dolayı yeniden kutlar ve bize yaşattığı mutluluktan dolayı teşekkür ederim. Organizasyonun son gününde tatamiye çıkacak sporcularımız Belkıs Zehra Kaya ve Kayra Almira Özdemir’e ise şimdiden başarılar diliyorum.”