YOZGATLI GENÇLERDEN KANDİL PROGRAMI

14.01.2014
14.01.2014 Yozgat Gençlik Merkezi çalışanları ve kursiyerleri Hz. Muhammed (S.A.V.) doğum günü münasebetiyle Mevlid Kandili programı hazırladı. Ney eşliğinde şiirlerin söylendiği ve Kur’an-ı Kerim’in okunduğu program Peygamberimizin gençliğe olan sevgisiyle ilgili sohbetlerle devam etti. 

Yozgat Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ve izleyicilerin duygu dolu anlar yaşadığı programda Yozgat Müftü Yardımcısı Süleyman Eroğlu konuşmacı olarak yer aldı. Eroğlu, gençlerle Peygamber Efendimizin gençlere ve çocuklara duyduğu sevgi ile ilgili bir sohbet gerçekleştirdi. Peygamber Efendimizin gençliğe yönelik hadislerine de yer veren Eroğlu’nun konuşmaları, gençler tarafından beğeni ile dinlendi.

O’NUN (S.A.V) BÜTÜN GAYRETİ İNANÇLI, AHLAKLI VE İFFETLİ GENÇLİK
Mevlid Kandili programında gençlere seslenen Eroğlu şöyle konuştu: “Kırk yaşında Peygamber olan Efendimizin etrafındaki ilk Müslümanlara baktığımızda, onlardan çoğunun gençler olduğunu görüyoruz. Hz. Peygamber, İslam'ı tebliğ ederken, toplumun yeniliğe açık, idealist ve enerjik kesimini oluşturan gençlerden büyük ölçüde destek almıştır. Nitekim ilk Müslümanlardan birkaç kişi hariç geri kalan önemli bir kısmı 30 yaşın altındaydı. Hz. Peygamber'in yanında bulunan, O'nunla birlikte savaşanlar da gençlerdi. Bu yüzden Hz. Peygamber, gençlere ayrı bir önem atfetmiştir. Peygamberimizin gençlere yaklaşımına baktığımızda O'nun bütün gayret ve hedefinin inançlı, dindar, ahlaklı ve iffetli bir gençlik oluşturabilmek olduğunu görürüz.” dedi.

Gerçekleştirecekleri faaliyetlerle dini ve milli günlerle ilgili gençlerde bilinç ve farkındalık oluşturma çabalarının devam edeceğini belirten Yozgat Gençlik Merkezi yetkilileri, programın sonunda katılımcılara ve programı hazırlayan gençlere teşekkür etti.