KYK’dan Yepyeni İki Program Daha

600 bine yakın üniversiteli gence ev sahipliği yapan ve eğitim faaliyetleri ile gençliğe yön veren Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, iki yeni programı daha gençlerin beğenisine sunuyor. Cumhurbaşkanlığının himayesinde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Türk Dil Kurumunun öncülüğünde 2017 yılının “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından harekete geçen KYK, gençleri büyük bir kültür ve medeniyet dili olan Türkçe ile buluşturma kararı aldı.

10 NİSAN 2017

Bu kapsamda Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs KYK’lı gençlerle buluşacak.

Çınaraltı Gençlik Söyleşileri kapsamında Ankara’da Mekteb-i Arifan Meydan-ı Aşıkan adıyla gerçekleştirilecek programda Örs, KYK’lı gençlerle “Klasik Türk Şiirinde Aşk ve Hikmet”i konuşacak.  

Dijital Çağın Kodları

Akademi Buluşmaları kapsamında gerçekleştirilecek Dijital Çağın Kodları başlıklı programda da gençler "tekno-medyatik dünya" konusunda bilgilendirilecek. 

Programda Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilal Eren KYK’lı gençlerle bir araya gelerek dijital dünyada doğru bilgiye ulaşmak, dijital dünyada bilgi ahlakı, dijital dünyanın oluşturduğu sanal gerçeklikler, dijital dünyada gençlere yönelik kurulan tuzaklar ve “dijital dünya hayatımızın ne kadarında olmalı?” konularını anlatacak.