81 İlden 1500 Genç, 11 Şehirde Kampa Giriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, eğitim faaliyetlerine tatilde de ara vermiyor. Geçen yıl 10 farklı şehirde 1000 gençle Tematik Kış Kampları uygulamasına imza atan KYK, bu yıl da 81 ilden 1500 KYK’lı genci, 11 ilde “KYK Tematik Kış Kampları”nda buluşturuyor.

18 OCAK 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Her ilde ayrı bir temanın işleneceği kamplar, 23-27 Ocak tarihlerinde Mersin, Denizli, Konya, Edirne, Hatay, Antalya, Adana, Rize, Muğla, Kocaeli ve Nevşehir’de gerçekleştirilecek. Kamplarda üniversiteli gençlere yönelik verilecek akademik seminerlerin yanı sıra ilin tarihi ve kültürel mekânlarının keşfedileceği şehir gezileri, sinema gösterimleri ve birbirinden farklı sportif etkinlikler de gerçekleştirilecek. 

KYK Tematik Kış Kampları kapsamında; AR-GE İnovasyon Kampı Denizli’de, Sağlıklı Yaşam Kampı Adana’da, İletişim Kampı Antalya’da, Hukuk Kampı Mersin’de, Uluslararası İlişkiler Kampı Nevşehir’de, İlahiyat Kampı Rize’de, Psikoloji Kampı Muğla’da, Edebiyat Kampı Kocaeli’nde, Gönül Coğrafyası Kampı Hatay’da, Yakın Tarih Kampı Konya’da, Türk-İslam Sanatları Kampı ise Edirne’de düzenlenecek. 

Kamplara Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Rasim Özdenören, Recep Garip, Sadık Yalsızuçanlar, Metin Karabaşoğlu, Arif Ay, Abdurrahman Dilipak, Prof. Dr. Sinan Canan, Yavuz Bahadıroğlu, Mustafa Armağan, Prof. Dr. Mehmet Çelik, Prof. Dr. Ejder Okumuş, Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl ve Türkiye’nin yakından tanıdığı birçok önemli isim katılarak KYK’lı gençlerle bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.   

5 gün sürecek kamplarda KYK’lı gençlerin temaya ilişkin akademik bilgi sahibi olmaları, alanında başarılı ve uzman isimler ile bir araya gelmeleri ve ufuklarını genişletmeleri hedefleniyor.