KYK'lı gençler Recai Kutan'la buluştu

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) genel başkanlığını da yürüten Recai Kutan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) gerçekleştirdiği, “Çınarın Gölgesinde Sohbetler” programında gençlerle buluştu. Programa KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da katıldı. ESAM’da gerçekleştirilen programda Kutan, KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine tecrübelerini aktardı.

17 OCAK 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Çocukluğundan DSİ Bölge Müdürlüğüne, okul hayatından bakanlık yıllarında yaptığı hizmetlere kadar birçok anıyı ve tecrübelerini üniversite öğrencileriyle paylaşan Kutan, gençlerin sorularını da cevapladı. Ziyarette edebiyata olan ilgisine de değinen Kutan, öğrencilere Arif Nihat Asya başta olmak üzere önemli şairlerin şiirlerinden örnekler de sundu.

Büyük davalar çile çekilmeden belli bir yerler gelmiyor
 
Türkiye’nin darbeler tarihi ile ilgili de konuşan Kutan, özellikle 28 Şubat’ın gençler tarafından iyi bilinmesi gerektiğini kaydetti. Kutan, şöyle konuştu: “Bir defa şu, iyi bilinmelidir. Büyük davalar, çile çekilmeden belli bir noktaya gelmiyor. O zaman yapılan mücadeleler ve çekilen çileler, Türkiye’yi adım adım bir yerlere getirdi.”

Program sonunda ESAM Genel Başkanı Recai Kutan’a plaket verildi. Kutan, ise KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’ya ‘Davam’ ve kendi yazdığı ‘Kirazlıdere Tutukevi Penceresinden 12 Eylül’ adlı kitabı hediye etti. Programa katılan KYK’lı öğrenciler de Kutan’a çiçek takdim etti.