KYK Kış Kamplarına Katılan Gençler Şehir Gezisinde

Farklı illerden gelen öğrencilerin birbirlerini daha yakından tanımasına ve yeni dostlukların kurulmasına vesile olan, KYK'nın bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği KYK “Tematik Kış Kampları”nın dördüncü gününde KYK’lı gençler, kamp yaptıkları şehirleri gezdi.

19 OCAK 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği KYK “Tematik Kış Kampları”nın dördüncü gününde KYK’lı gençler, kamp yaptıkları şehirleri gezdi.

Ülkemizin önde gelen bilim, edebiyat, kültür, düşünce, sanat ve spor adamlarıyla 81 ilden 1.800 genci 12 farklı ilde buluşturan kamplar kapsamında gençler “Tematik Gezi”lerle hem stres attı hem de kamp yapılan illerin tarihi, turistik ve kültürel mekânlarını görme fırsatı buldu. 

Kamplardaki gençler Bilecik’te Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi, Şeyh Edebali Türbesi, Dursun Fakıh Türbesi, Şehir Müzesi, Kuyulu Mescid, Hamidiye Külliyesi, İkindi Kayı Boyu Camii; Antalya’da Düden Şelalesi, Kale İçi; Kastamonu’da İsmail Bey Külliyesi, Vedat Tek Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, Şerife Bacı Anıtı, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi, Ilgaz Dağı Milli Parkı; Sakarya’da Diriliş Ertuğrul dizisinin seti; Samsun’da Kent Müzesi, Bandırma Vapuru, Milli Mücadele Açık Hava Müzesi, gemi ile Karadeniz gezisi, Yabancılar Pazarı, Amazon Köyü, Kent Ormanı, Kuş Cenneti; Kocaeli’nde Otomobil fabrikası ve TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü; Mersin’de Aynalı Göl Mağarası, Cennet Cehennem Obrukları, Kızkalesi; Erzurum’da Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler Gezisi; Trabzon’da Atatürk Köşkü, Ayasofya Camii, Trabzon Valiliği, Sürmene Çay Fabrikası ziyareti, Uzungöl; Diyarbakır’da 10 Gözlü Köprü, Hz. Süleyman Türbesi, Ulu Camii, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Müzesi, İç Kale; Denizli’de Pamukkale’yi, Muğla’da Güzelköy, Belen kahvesi ve Akyaka’yı gezdi.

Farklı illerden gelen öğrencilerin birbirlerini daha yakından tanımasına ve yeni dostlukların kurulmasına da vesile olan kamplarda akademik seminerlerin yanı sıra sinema gösterimleri, konserler, ney dinletileri, sıra geceleri, yöresel lezzetlerin yer aldığı ziyafetler ve birbirinden farklı sportif etkinlikler de düzenlendi.