GENÇ HALTERCİLERDEN MADALYA YAĞMURU

Arnavutluk’ta düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nın üçüncü günü sonunda Türkiye 3 altın 10 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 17 madalyaya ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yayımladığı mesajla milli haltercileri kutladı.

18 EKİM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Arnavutluk’ta devam eden Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nın üçüncü günü sonunda Türkiye 3 altın 10 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 17 madalyaya ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, milli haltercileri tebrik etti. 

Arnavutluk’un başkenti Tiran'daki Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nın üçüncü gününde, 23 yaş altı kategorisinde 69 kiloda yarışan sporcumuz Ahmet Turan Okyay koparmada 141 kg ile altın, silkmede 170 kg ile bronz, toplamda da 311 kg’lık dereceleriyle Avrupa şampiyonu oldu.

Genç erkekler 69 kg’da ülkemizi temsil eden sporcumuz M. Furkan Özbek koparma 135 kg ile 4. silkmede 162 kg ile gümüş ,toplamda da 297 kg ile Avrupa Üçüncüsü oldu. Aynı kiloda yarışan diğer sporcumuz İsa Güngör koparma 132 kg ile 6. Silkmede 156 kg ile 4. toplamda ise 288 kg ile 5. oldu.

Genç Bayanlar 58 kg’da ülkemizi temsil eden sporcumuz Ayşegül Çakın koparma 82 kg ile gümüş , silkmede 105 kg ile gümüş, toplamda da 187 kg ile Avrupa ikincisi oldu.

Bakan Osman Aşkın Bak, Milli Haltercileri Tebrik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda madalya kazanan milli halterciler için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Arnavutluk’un başkenti Tiran’da devam eden Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda üçüncü gün sonunda 3’ü altın, 10’u gümüş ve 4’ü bronz olmak üzere 17 madalyaya ulaşan milli sporcularımızı kutluyorum. Elde edilen bu başarıda emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Şampiyonada mücadele edecek tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum.”