AVRUPA GENÇLİK OYUNLARI'NDA 7 MADALYA

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazanan bedensel engelli milli sporcuları tebrik etti.

16 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Bedensel engelli milli sporcular, Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, bedensel engelli milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

I·talya'nın Li·gnano kentinde 9-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Gençlik Oyunları’nda milli sporcularımız, 4 sporcuyla madalya mücadelesi verdi. Oyunlarda kadınlar masa tenisi· Klas T10'da Merve Cansu Demir, yüzmede kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde Sevilay Öztürk altın madalya elde etti. Yüzmede Sümeyye Boyacı, kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde gümüş, 50 metre serbestte ise bronz madalyanın sahibi oldu. Atletizm kadınlar T54 kategorisinde ise Nurşah Usta, 100, 200 ve 400 metrede gümüş madalya kazandı. Türkiye, Avrupa Gençlik Oyunları'nı 2 altın, 4 gümüş ve bir bronz madalyayla tamamladı.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bedensel engelli milli sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti. Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İtalya'nın Lignano kentinde gerçekleştirilen Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazanan milli sporcularımızı kutluyorum. Milli sporcularımızın elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırıyor. Onlar her engeli büyük bir azimle aşarak başarıdan başarıya koşuyorlar. Tüm sporcu kardeşlerimizi gönülden tebrik ediyor, uluslararası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum”