ÖZEL SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm ve Masa Tenisi Milli Takımımız Portekiz’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda büyük başarılar kazanıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Özel Sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

14 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm ve Masa Tenisi Milli Takımımız Portekiz’de düzenlenen 2017 SU-DS Down Sendromlular Uluslararası Atletizm (IAADS) ve Masa Tenisi (ITTADS) Şampiyonası’nda büyük başarı elde ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Özel Sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm ve Masa Tenisi Milli Takımı Portekiz’de düzenlenen  Şampiyonada büyük başarılar kazanıyor. Atletizm’de Dilara Çevil altın madalya kazandı. İki farklı branşta mücadele eden Volkan Yavuzaslan Cirit Atma’da gümüş, Disk Atma’da bronz madalya elde etti. Ali Topaloğlu ise Disk Atma’da Avrupa ikincisi oldu.  

Masa Tenisi’nde Türkiye Erkek ve Kadın Milli Takımları gümüş madalya kazandı

Down Sendromlular Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'na katılan Türkiye Erkek ve Kadın Milli Takımları gümüş madalya elde etti. Kadın Milli Takımı turnuvada Fransa'ya 3-0 yenilirken, Büyük Britanya-Portekiz karma takımına 3-2 üstünlük sağlayarak Avrupa ikincisi oldu. Erkek Milli Takımı ise grubunda İngiltere, Portekiz, Macau ve Fransa'ya karşı mücadele etti. Milliler, Fransa'ya 3-0 kaybettiken sonra sırasıyla Macau'yu 3-0, Portekiz ve İngiltere'yi 3-2 mağlup ederek, gümüş madalyaya uzandı.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan Özel Sporculara Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Özel Sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti. Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Portekiz’de düzenlenen 2017 SU-DS Down Sendromlular Uluslararası Atletizm (IAADS) ve Masa Tenisi (ITTADS) Şampiyonası’nda Atletizmde altın madalya kazanan Dilara Çevil, Disk Atmada gümüş madalya elde eden Ali Topaloğlu ile mücadele ettiği iki farklı branşta Cirit Atma’da gümüş, Disk Atma’da ise bronz madalya kazanan Volkan Yavuzaslan ve Masa Tenisinde takım halinde Avrupa ikincisi olan Bayan ve Erkek Milli Takımlarımızı yürekten kutluyorum. Özel Sporcularımızın yakaladığı başarı ülkemiz adına çok önemli. Milletimizin göğsünü kabarttınız. Sizleri gönülden tebrik ediyor, gurur duyduğumuz bu anlamlı başarınızın devamını diliyorum. Uluslararası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum”