BASKETBOLDA 34. CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI ANADOLU EFES’İN OLDU

03.10.2018
03.10.2018 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde geçen sezon şampiyon olan Fenerbahçe ile PTT Türkiye Kupası’nı kazanan Anadolu Efes, 34. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda karşı karşıya geldi. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşene müsabakada Anadolu Efes, Fenerbahçe'yi 65-62 mağlup ederek kupanın sahibi oldu. 

Bakan Kasapoğlu Maçı Tribünden Takip Etti

Fenerbahçe ile Anadolu Efes arasında oynanan müsabakayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Anadolu Efes Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da takip etti.

Anadolu Efes Kupasını Aldı

34'üncü Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesinde Anadolu Efes, Fenerbahçe'yi 65-62 mağlup ederek 11'inci kez kupanın sahibi oldu. Kritik mücadeleyi kazanmayı başaran ve kupanın sahibi olan Anadolu Efesli oyuncular, kupasına kavuştu. Anadolu Efesli oyunculara ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu takdim etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, takım kaptanı Doğuş Balbay'a kupayı teslim ederken, Anadolu Efesli oyuncular büyük coşku yaşadı.

En değerli oyuncu seçilen Anadolu Efes'ten Doğuş Balbay'a ödülünü Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya verdi.

Bakan Kasapoğlu'ndan Anadolu Efes'e Tebrik Mesajı 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 34'üncü Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanan Anadolu Efes için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

"34'üncü Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası final mücadelesinde karşılaşan iki değerli kulübümüz Fenerbahçe ve Anadolu Efes, sporseverlere heyecan verici bir karşılaşma yaşattı. Rakibini 65-62 mağlup ederek kupanın sahibi olan Anadolu Efes takımının sporcularını, teknik ve idari heyetini gönülden kutluyorum. Bu güzel akşamı bir şölene çeviren bütün basketbolseverlere sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Fair play ruhuna uygun şekilde mücadele eden her iki takımımıza teşekkür ediyor, bu güzelliklerin spor camiamızda artarak devam etmesini diliyorum."