KYK’DAN KISA FİLM YARIŞMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) "Merhamet ve Güven" temalı kısa film yarışması düzenlenecek.

16 ŞUBAT 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
500 binden fazla gence ev sahipliği yapan  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlarda yüzlerce değişik alanda düzenlediği eğitim, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra çeşitli yarışmalarla da öğrencileri teşvik ediyor. KYK, halen başvuruları devam eden “Siber Beyin Aranıyor!” yarışmasının ardından şimdi de ‘Kısa Film’ yarışması düzenliyor.
Kurum yurtlarında barınan öğrencilerin; ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek,  sinema alanındaki yeteneklerini göstermelerine imkân sağlamak,  belirlenen temanın, sinema dili ve tekniği kullanılarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “KYK Kısa Film Yarışması”nın teması ise “Merhamet ve Güven” olarak belirlendi.
Başvurular 31 Mart'a kadar devam edecek    
KYK yurtlarında kalan, profesyonel ve amatör olarak sinemaya ilgi duyan öğrencilerin katılabileceği yarışmanın başvuruları, 31 Mart'a kadar devam edecek. Yarışmaya, dolaylı ya da doğrudan "Merhamet ve Güven" temasına işaret eden 2015 sonrasında dijital formatta ve drama türünde yapılmış toplam 12 dakikayı geçmeyen filmler katılabilecek.  Jürinin değerlendirmesi sonucu birinci seçilen esere 5 bin lira, ikinciye 3 bin lira, üçüncüye de 2 bin lira ve ilk ona giren öğrencilere de biner lira para ödülü verilecek. Öğrencilere katılım sertifikası ve kitap da hediye edilecek.